Dünya
29.05.2014 - 11:45 | Son Güncelleme: 29.05.2014-11:55

Kayıp uçak yanlış yerde arandı

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart’ta 239 kişiyle kaybolan ve tüm aramalara rağmen izine dahi rastlanamayan Malezya uçağının yanlış yerde arandığı açıklandı. Açıklamaya göre uçak Hint Okyanusu'nda olamaz.

Sitene Ekle

Avustralya Ulaşım Güvenlik Bürosu (ATSB) ve Ortak Ajans Koordinasyon Merkezi'nden (JACC) yapılan açıklamada, daha önce kayıp uçaktan verildiği zannedilen sinyallerin geldiği bölgede yapılan aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmadığı ve bundan dolayı uçağın düştüğü yerin belirlenen bölge olmadığına arar verildiği belirtildi.

ALINAN SİNYALLERİN UÇAĞA AİT OLDUĞU DÜŞÜNÜLMÜŞTÜ

JACC, 7 Nisan'da Avustralya gemisi Okyanus Kalkanı tarafından bölgeden alınan sinyallerin 2 saatten fazla devam ettiği ve bu sinyallerin insan yapımı bir kaynaktan olma ihtimalinin yüksek olduğu kaydedildi. İlk sinyalden 2 gün sonra alınan iki sinyalin ise 5 ila 7 dakika sürdüğü eklendi.

“SİNYALLER KAYIP UÇAKLA İLGİLİ DEĞİL”

ABD Deniz Kuvvetleri Okyanus Mühendisliği Müdür Yardımcısı Michael Dean'in CNN'de yayınlanan, sinyallerin kayıp uçakla ilgisinin olmadığı açıklaması üzerine, JACC, okyanus dibinde araştırma yapan insansız denizaltı Bluefin-21'in kayıp uçakla ilgili hiçbir bulguya rastlamadığını doğruladı.

UÇAĞIN NEREYE DÜŞTÜĞÜ HALA BİLİNMİYOR

JACC, şu ana kadar ellerinde bulunan verileri birleştirerek kayıp Malezya uçağının nereye düşmüş olabileceğini belirlemeye çalışılacaklarını ve arama çalışmalarının 60 bin kilometrekarelik bir alanda genişletilerek devam ettirileceğini duyurdu. 

 


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.