Hakkari

Yerel Haber
03 Ocak 2018 - 14:10

Kaymakam Kaşıkçı, Dağlıcalı Öğrencileri Misafir Etti

IHA

Hakkari’nin Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Dağlıcalı öğrencileri misafir ederek, hediye verdi.
Yüksekova Gençlik Merkezi tarafından başlatılan ve her hafta bir okulun öğrencilerinin misafir edilmesi çalışması devam ediyor. Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dağlıca’dan alınan yaklaşık 40 öğrenci, İlçe Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, 3’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Jandarma Komutan Vekili Salih Devrim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan ve kurum amirleriyle bir araya geldi. Dağlıca’dan gelen öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Kaşıkçı, "2018’in ilk günlerinde en uzak olan Dağlıca’daki öğrencilerimizi burada misafir ettik. Dağlıca’daki birçok çocuğumuz bu tarz mekanları ilk defa görüyor. Bu kapsamda belki ilk kez Yüksekova’ya gelen evlatlarımız var. Bizde bu kapsamda çocuklarımızı belediye olarak okullarından alıyoruz ve gençlik liderleri eşliğinde gençlik merkezine getiriyoruz. Buradaki faaliyetlerle ve şehir merkezindeki parklarla tanıştırıyoruz. Vakıf olarak öğrencilerimize öğle yemeklerini de veriyoruz.
Bu projemiz yıl buyunca devam edecektir. Bu kapsamda ulaşamadığımız nokta ve ulaşmadığımız evladımız kalmayacaktır. Bu mekanları biz devlet olarak yaparken, buraya daha fazla insanımız, daha fazla çocuklarımız yararlansın istedik. Biz bu mekanları sadece gelebilenlerin faydalandığı bir mekan olmaktan çıkartıyoruz. En ücra köşelerinde olan çocuklarımızın da bu mekanlardan faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

HakkariYerel Seçim Sonuçları

Hakkari Hava Durumu

-4°CŞİMDİÇARŞAMBA
Hakkari Emlak İlanları
Aradığınız Evi Hemen Bulun!
Ara
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.