Ankara

Yerel Haber
27 Mayıs 2014 - 10:28

KEÇİÖREN BELEDİYESİ’NDEN SEL MAĞDURLARINA YARDIM ELİ

IHA

Ankara’da etkili olan sağanak yağışta ev ve işyerleri zarar gören vatandaşlara Keçiören Belediyesi yardım eli uzattı.
Meteoroloji’den elde edilen bilgilere göre Cuma günü Keçiören’e 8.8 kilogram yağış düştü. Sağanak yağış sonucu meydana gelen sel baskınında bazı vatandaşların zarara uğradığı bilgisini alan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak hemen belediye ekiplerini harekete geçirdi.
Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü çalışmayla selzedelere anında müdahale edildi. Belediye ekipleri sağanak yağıştan zarar gören 20 hasarlı yer belirledi. Meydana gelen sel nedeniyle yıkılan duvarlar onarılıp badana ve boya işleri yapıldı. Vatandaşların kullanılamaz hale gelen eşyaları çıkarılıp çöp kamyonuna atıldı ve yağmur suları su tankerine tahliye edildi. Bina, ev ve işyerlerinde yıkama ve temizlik işleri gerçekleştirilirken, selden dolayı evlerinde kalamayacak durumda olan vatandaşlar Keçiören Belediyesi’nin misafirhanesinde ağırlandılar. Kullanılamaz hale gelen eşyaların tespit edilip yenilenmesi amacıyla Keçiören Kaymakamlığı ile birlikte ekip kuruldu. Ayrıca yoldaki molozlar kaldırılıp yol açıldı. Belediye ekiplerinin çalışmalarında 2 lastikli loder, 3 adet beko loder, 3 adet greyder, 5 adet kamyon, 13 adet elektrikli dalgıç ve 1 adet benzinli su motoru kullanıldı.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

4°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.