Pazar

07.10.2018 - 01:30

KELEPÇE SEZONU AÇILDI!

Sitene Ekle
İnsallık Halleri  |  Şebnem Burcuoğlu sebnem.burcuoglu@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

İyiydi değil mi bütün yaz o aşk senin bu macera benim aylak aylak gezerken? “Winter is coming” arkadaşlar, yani yaz mevsiminin nemli rehavetini üzerimizden atmalıyız.

Bundan sonra karşımıza çıkan aşk fırsatlarını çok ciddi bir şekilde değerlendirmemiz şart çünkü yabancıların deyimiyle önümüz “cuffing season”, Türkçe mealiyle ise, kelepçe sezonu resmi olarak açıldı.

Peki nedir bu “kelepçe sezonu”? Efendim şudur, şimdi mevsim yazken sürekli bir tatile gitme, dışarıda olma durumumuz vardı ya, havaların soğumasıyla evlere tıkılmak suretiyle miskinin daha miskine, bekarın daha bekara dönüşme tehlikesi mevcut. Eh, bu durumda da kendi kendimizi deli gibi koltuğa kelepçelememek için de ciddi bir uğraş vermeliyiz.

Aşkta kilit kelimeler

Bakın ben ciddi uğraş diyorum, siz hemen en kolay yolu seçiyorsunuz. İlle ki oturduğunuz yerden o mobil tanışma uygulamalarına gireceksiniz. Of tamam, madem ısrar ediyorsunuz bari yeni sezonda cep telefonundan sevgili bulmak için profilinize yazmanız gereken kilit kelimeleri veriyorum!

Arnavutköy’de bir pastane

Arnavutköy Balıkçısı’nın tam karşısındaki La Pierre isimli pastaneyi, yağmurlu bir İstanbul gününde, son derece spontane bir şekilde denemeye karar verdim, iyi ki de gitmişim. Lezzetli bir omlet, kruvasan, ortası reçelli kurabiyeler derken o sabah Paris’e ışınlandık.  

Haluk Bilginer’den Kral Lear

Oyun Atölyesi her yeni sezonda perdelerini açarken, bilet satışın o ilk günü ya gişe telefonları cevap vermez, ya web sitesi çöker, yani sabahtan akşama kadar uğraşmama rağmen bir türlü bilet alamam. Her yaz sonunda özel olarak gişeyi ararım, “Beni lütfen basın listesine ekleyin, sizden haber almak istiyorum” derim,  henüz arayan soran, mail atan olmadı. Sonuç? Haluk Bilginer’in yeni oyunu “Kral Lear”a taaa 19 Kasım’da, en arkadaki sıradan mucize eseri yer buldum. Bekle beni Kral Lear, her şeye rağmen orada olacağım!

 

 

 

Oyuncularından Barış Akarsu'nun hayatını kaybetmesi ile yarıda kesilen dizi hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.