Ege

03.01.2018 - 00:38 | Son Güncelleme: 03.01.2018-0:38

Kemalpaşalı sanayici demiryolu tarifesine düzenleme istiyor

KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, “Ekonominin kalkınması için ihracat artmalı. İhracatçıya navlun konusunda destek olunması şart” dedi

Sitene Ekle

Kemalpaşalı sanayiciler, demiryolu taşımacılığından daha fazla yararlanarak maliyetlerinin daha da düşürülmesi için fiyat tarifelerinde düzenlemeye gidilmesini istediler. Mevcut düzenlemeyle demiryolunu kullanamadıklarını ifade eden sanayiciler, demiryolu taşımacılığı ile zaman ve maliyet avantajı ile birlikte şehir içindeki TIR yoğunluğunun da azalacağını ifade ettiler.  

‘Haklı bir şikayet var’

İhracatın artması için navlun desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, “Türkiye’nin gelişimi için ihracatımızı artırmayı hedeflemeliyiz. Ülkemizin cari açığını kapatmanın ve ekonomimizi güçlendirmenin tek yolu ihracatımızı daha da yukarılara çekebilmek. Bunun gerçekleşmesi için ise bürokratik engellerin ortadan kalkması gerekiyor. Navlun konusunda yapılacak düzenlemeler, hem üreticiyi rahatlatacak hem de ihracatı artırarak ülke ekonomisine artı sağlayacaktır” dedi.

Kemalpaşa’nın lojistik açıdan İzmir’in en avantajlı bölgelerinden birisi olduğunu belirten Porsuk, “Bölgemiz hem İzmir Limanı’na, hem İzmir-İstanbul Otoyolu’na yakınlığıyla büyük bir lojistik avantaja sahipken, yeni yapılacak olan Lojistik Köy bu avantajı kat kat artıracak. Şu an bölgemize demiryolu bağlantısı da mevcut fakat sanayicilerimizin tarifelere yönelik haklı bir şikayeti var. Bu sorun çözüme kavuştuğu anda demiryolu bölgemize katma değer sağlamaya başlar” diye konuştu.


Karınca yuvalarının ağzı hangi yönü gösterir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX