27.04.2009 - 00:11 | Son Güncelleme: 27.04.2009-0:12 A-A+

Kemer’de UFO heyecanı!

Antalya’nın Kemer ilçesinde UFO (Tanımlanamayan Uçan Cisimler - Unidentified Flying Objects) heyecanı yaşandı.SAFFET YENİGÜN Antalya DHA

Kemer’de UFO heyecanı!

 Zaman zaman sabit duran, şekil değiştiren ve gökyüzüne doğru yükselen cisim bir süre sonra gözden kayboldu. Saat 03.30 sıralarında ilçe merkezindeki Çalış Tepesi’nde görülen cisim heyecan yarattı. Amatör kamerayla kaydedilen cisim, önce Çalış semalarına ışık saçarak yükseldi, daha sonra hızlı hareketlerle gökyüzünde kayboldu. Kemerliler zaman zaman farklı geometrik şekillere büründüğü öne sürülen cismi daha iyi görebilmek için plajlara akın etti. Bazı ilçe sakinleri cismin Türkiye’yi ziyaret eden UFO’lar olduğunu savundu. 

‘Peşinden koşmaya başladım’

Güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı otelin tam karşısında, deniz tarafından bir cismin hızla yükseldiğini gördüğünü söyleyen Erman Bulut, “Önce anlam veremedim. Dışarı çıktığımda iki masa büyüklüğünde bir cismin gökyüzüne doğru tırmandığını gördüm. Uçak ya da balon değildi. Altıgendi ve ateş saçıyordu. Etek gibi kıvrılarak gökyüzünde parçalar bırakıyordu. Çok korktum. Denize doğru gidince, plaja düştüğünü sandım. Peşinden koşmaya başladım. Birden tekrar yükselerek gökyüzüne çıktı. Hızla yukarıya doğru yükselip, yıldızlara kadar uzaklaştığını izledim. Turuncu bir florasan lambası gibi parlıyordu” diye konuştu. Aynı otelin güvenlik görevlisi Mehmet Aydın da “Altıgen şeklindeydi ve ışık saçıyordu. Yavaş yavaş yükselmeye başladı. Yükselirken bir cisim bıraktı. Bu cisim denize doğru düştü. Biz de bu cismi aramak için sahile koştuk. Aradık ama bulamadık” dedi.

Etiketler
Bilgi Yarışması"TÜRKÜ BABA" lakaplı ünlü özgün müzik sanatçımızın adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.