İzmir

Yerel Haber
04 Nisan 2017 - 18:23

"Kemeraltı Çarşısı Anma Pulu Tanıtım Toplantısı"

PTT tarafından hazırlanan anma pulu İzmir'de satışa sunuldu

İZMİR (AA) - PTT tarafından hazırlanan "Tarihi Çarşılar" konulu anma pulu satışı İzmir'den başlatıldı.

İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Kızlarağası İş Hanı'nda düzenlenen "Kemeraltı Çarşısı Anma Pulu Tanıtım Toplantısı"nda, Kemeraltı Çarşısı'nın dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezi olduğunu söyledi.

Anma pulunun tarihi çarşı adına bastırılmasının kentin gelişimi için çok önemli olduğunu vurgulayan Taşbaşı, bu tür çalışmaların desteklenmesinin önemine işaret etti.

PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut ise yıllık emisyon programında 20 pul hazırladıklarını ifade etti.

Türkiye'deki tarihi çarşıları ayrı ayrı değerlendirdiklerini hatırlatan Akbulut, "Kemeraltı Çarşısı'nın 2017 tarihi çarşılar pul proğramı içinde yer alması uygun bulundu. Grafiker arkadaşlarımız da bu konuda değerlendirme yaptılar. Kızlarağası Hanı ve Kemeraltı'nın görsellerinin yer aldığı bu pulumuz bugün çıktı." diye konuştu.

Akbulut, anma pulunun 100 bin adet basıldığını belirterek, bugünden itibaren 81 vilayette bulunan posta teşkilatlarına gönderdiklerini söyledi.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ise PTT'den tüm tarihi çarşılarla ilgili böyle bir lansman toplantısı yapmasını istedi.

Konuşmaların ardından "Kemeraltı Çarşısı Anma Pulu" temsili olarak imzalandı.

"Tarihi Çarşılar" konulu anma pulu 1 lira 60 kuruşa, pula ait ilk gün zarfı ise 2 lira 50 kuruşa sunuldu.


İzmirYerel Seçim Sonuçları

İzmir Hava Durumu

6°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.