Kemik suyu sağlık açısından çok yönlü faydalar sağlamaktadır. İçerisinde bulunan zengin vitamin içeriği A ve K vitaminleri açısından zengin olması içerdiği kalsiyum miktarı, kemik sağlığı açıısndan oldukça önemlidir. Kemik suyu nasıl yapılır, faydaları nelerdir sorularının cevabını sizler için araştırdık.

Kemik suyunun faydaları nelerdir?

Bağırsak sağlığı için önemlidir. Kemik suyundaki jelatin sızıntılı bağırsağı iyileştirir.Sindirim sistemi mukazasına ve besinlerin sindirilmesine yardımcı olur.Yeterince parçalanmamış proteinlerin kana geçmesini engellemiş olur.

İçerisinde zengin miktardakalsiyum ve fosfor barındırması açısından kemik sağlığı için oldukça önemlidir.

Grip ve çeşitli enfeoksiyonel hastalıkllarla savaşır.

 Kısa sürede tedavi eder.

Kemik suyu içerisindeki kollajen ve jelatin saç büyümesini destekler. 

Saç tellerini ve deriyi canlandırmaya yardımcı olur.

İlaç kullanmaya gerek kalmadan bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yarıdmcı olur.

Uyku düzensizliğini giderir.

Zihni sakinleştirmenize yardımcı olur.

Zengin mineral takviyesi almanıza yardımcı olur.

Kemik sağlığı içinde bir takım noktalara dikkat etmek gerekir.Bunun için aşağıdaki linklere tıklayıp bilgi edinebilirsiniz.Kemik suyu yapımı oldukça zahmetsiz ve pratiktir. Size vereceğimiz tarifle pratik ve sağlıklı bir şekilde kemik suyu hazırlayabileceksiniz.

İşte kemik suyu tarifi…

Kemik suyu tarifi malzemeleri

Dananın ayak ve kaburga kemiği

Kuzunun kemikleri


Hazırlanışı

Kemikleri küçük parçalara ayırın. Daha sonra içerisine su ilave edin ve kaynamaya bırakın. Kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını iyice kısın ki kemiğin içindeki ilikler dışarı çıksın.iyice kaynamış olan kemik suyunu cam kavonozların içerisine boşaltın. Kavanozdaki kemik suları soğuyunca ağızlarını kapatıp, buz dolabına koyun. Dileiğiniz zaman yemeklerinize ve çorbalarınıza ilave edebilirsiniz.