Kenan Sofuoğlu'nun kulağı İspanya'da

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Kariyerimdeki en kötü diyemem ama en çok hasar aldığım kaza diyebilirim" dedi.

SAKARYA (AA)
12 Ekim 2017 - 12:51 | Son Güncelleme: 12.10.2017 - 12:55 |
A+A-
Haberler » Skorer » Motor Sporları » Kenan Sofuoğlu'nun kulağı İspanya'da
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya  Supersport Şampiyonası'nın Fransa'da düzenlenen 10. ayağının sıralama turlarında,  kariyerinde en çok zarar gördüğü kazayı yaşadığını belirterek, "Şu an Katar  yarışına çıkmam olası gözükmüyor ama belki İspanya'dan gelecek iyi bir haber bize  Katar'daki yarışa çıkma umudunu, gücünü, enerjisini ve motivasyonunu verecek."  dedi.
 
Kenan Sofuoğlu, kazada bel ve kalçasında oluşan kırıklar nedeniyle  tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden  ayrılarak Sakarya'daki evine geldi. Yürüteçle hareket eden Kenan, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Fransa'daki yarışta iki kaza yaptığını söyledi.
 
Milli motosikletçi, ilk kazada başka bir pilotun piste yağ dökmesi  sonucu düştüğünü fakat daha sonra hemen ayağa kalktığını belirtti.
 
Yaptığı büyük kazanın video kaydının olmadığını aktaran Kenan, "Hava  yağmurluydu. Sıralamadan önce yerler kurumaya başladı. Hava koşullarına göre  lastik takarsınız. Yağmur ve kuru olduğu zaman lastik seçimi çok zor oluyor.  Yarışta kuru lastik kullandım ve ıslak yerlerden dikkatli geçmeye çalıştım.  Sıralama turları 15 dakikaydı ve 6 tur hakkımız vardı. İlk turlarda çok  dikkatliydim fakat son turda risk aldım. Islak zeminde motoru kurudaki gibi  yatırmak istedim. O sırada motor kaydı ve kötü bir kaza yaptım. Asfalta sert bir  şekilde düştüm. Bu da belimdeki hasara sebep oldu. Kariyerimdeki en kötü diyemem  ama en çok hasar aldığım kaza diyebilirim." şeklinde konuştu.
 
Kenan, kalçasındaki kırıktan ötürü bir süre yataktan kalkamadığını  dile getirdi.
 
"Halime şükrediyorum"
 
Kenan, Türkiye'ye geldiğinde doktorların 5-6 haftalık yatakta tedavi  süreci öngörmesine karşın, 2-3 gün sonra güçlendiğini hissettiğini anlattı.
 
Kazadan bir hafta sonra baston yardımıyla ayağa kalktığını belirten  Kenan, "Doktorlar daha sonra eve çıkmama müsaade etti. Bir sporcu için çok iyi  giden bir sezonda böyle bir sakatlık yaşamak çok üzücü. Sezon başında da bir  sakatlık geçirmiştim, tam iyileşemeden yarışlara başladım ve şampiyona  liderliğine kadar yükseldim. Şampiyonluk bizim gibi görünürken ummadık bir  kazayla bu hale geldim. Halime şükrediyorum, şu an oturabilmek bile benim için  büyük nimettir." değerlendirmesinde bulundu.
 
Kenan Sofuoğlu, kırıklara alışkın bir vücudu olduğunu, kırıkların  hızlı iyileşmesine yönelik olarak beslenmeye dikkat ettiğini vurguladı.
 
"Hak etiğim şampiyonluğu almaya çalışacağım"
 
Kenan, sağlığın herşeyden önemli olduğunu, hala rahat bir şekilde  hareket edemediğini dile getirdi. "Aklıma gelen, yüzüp yüzüp kuyruğuna getirdiğim şampiyonluğa  ulaşmaktır." ifadesini kullanan Kenan, şöyle devam etti: "Gönül, önümüzdeki hafta İspanya yarışına çıkabilmek istiyor ama oraya  çıkma şansım hiç yok. Şampiyonluk şansım devam ediyor. Rakibim, Fransa'da  katılamadığım yarışta dördüncü oldu. Çok fazla puan alamadı ama şu anda liderliğe o çıktı, aramızda 9 puan var. Benim bu sezonu şampiyon olarak kapatmam için  İspanya yarışını beklemem gerekiyor. Rakibim bu yarıştan puan çıkaramadığı  takdirde Katar'da yarışıp onu geçersem bir şampiyonluk şansı doğuyor. Umutları yitirdik diyemem. Artık çok zor, rakibimin yapacağı bir hataya bakıyor. Eğer hata  yaparsa İspanya'da, bundan 3 hafta sonraki Katar yarışına çıkıp o yarışı  kazanmaya çalışacağım. Şu an Katar yarışına çıkmam olası gözükmüyor ama belki  İspanya'dan gelecek iyi bir haber bize Katar'daki yarışa çıkma umudunu, gücünü,  enerjisini ve motivasyonunu verecek. İspanya'da rakipten hata gelirse ne yapıp  edip, moturun üzerine oturup sonuna kadar hak etiğim şampiyonluğu almaya  çalışacağım."
 
Doktor kontrolünden sonra durumunun iyi olması halinde İspanya'ya  gitmek istediğini vurgulayan Kenan Sofuoğlu, şunları kaydetti: "Şampiyonada hiç şansım olmasa bunları konuşmazdım ama sakatlıkarı  atlatıp liderliğe çıktığım bir şampiyonadaydım. Sezonda 9 yarış yapıldı, bunun  dördünde yarışamadım. 6 yarışa katılıp 5'inde birinci, birinde ise ikinci oldum.  Dört eksi yarışla şampiyonada lider duruma geldim."
 
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX