Kendi liginizi oluşturabileceğiniz en iyi 5 futbol video oyunu

Futbolu çok sevince bazen izleyici olarak kalmak yetmiyor. İnsan direkt işin içinde olmak istiyor. Eğer şansınız dönmediyse ve hayallerinizdeki gibi futbolcu olamadıysanız, yardımınıza futbol oyunları koşuyor.

Kendi liginizi oluşturabileceğiniz en iyi 5 futbol video oyunu

1- FIFA 19

1- FIFA 19

ABD'de piyasaya sürülen ve diğer ülkelerde de yakında çıkacak olan FIFA 19, şu anda en popüler futbol oyunu. Özellikle futbolcu kartları biriktirerek takım oluşturduğunuz FIFA Ultimate Team müthiş ilgi görüyor ve büyük paralar dönüyor.

Kariyer modu ise tek bir oyuncuyu kontrol ederek sanal dünyada da olsa bir futbolcunun hayatını yaşamanıza olanak tanıyor.

2- Pro Evolution Soccer 2019

2- Pro Evolution Soccer 2019

FIFA'nın en büyük rakibi olan PES, yıllardır piyasada ve büyük bir hayran kitlesi var. Oynanabilirliği ve maç motoru konusunda çok daha kolay oluşu, onu FIFA karşısında güçlü bir rakip haline getiriyor.

2018 Ağustos sonunda piyasaya çıkacak olan PES 19, FIFA Ultimate Team'e rakip olarak myClub'ı, Kariyer moduna rakip olarak ise Become a Legend'ı sunuyor.

3- Football, Tactics & Glory

3- Football, Tactics & Glory

Grafik olarak FIFA ya da PES kadar ileri düzeyde olmasa da, verdiği keyif ve strateji üretme bakımından başarılı bir oyun.

Takımı oluşturmak, takımdaki oyuncular ve çalışanlarla diyaloglar kurmak, taktikleri belirlemek yine oyuncunun işi. Fakat görsellik bekliyorsanız sizi tatmin etmeyebilir. Oyunda gol atabilmek için 3 tur şans veriliyor. En doğru şekilde pozisyon bulmalısınız.

4- Football Manager

4- Football Manager

En çok tercih edilen menajerlik oyunu Football Manager. Eğer menajerlik hakkında en küçük detayı bile kapsayan bir oyun arıyorsanız aradığınız kesinlikle bu. Taktikler, antrenman programları, oyuncu izleme, transferler, bütçe, oyuncu motivasyonu, teknik ekip, yardımcılar, sağlık personeli ve daha nice detay. Bazen detaylarda kaybolsanız ve karmaşıklık gözünüzü korkutsa da, hayalinizdeki futbol dünyasının içinde olmayı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

5- New Star Soccer Manager

5- New Star Soccer Manager

New Star Soccer yıllar önce çok küçük boyutlu bir oyun olarak Simon Read tarafından üretildi. Maç motoru ve görsellik olarak olabilecek en basit özelliklere sahip olmasına rağmen yarattığınız futbolcunun eşyalar, evler, arabalar satın alabilmesi, at yarışı-kumar gibi oyunlar oynayabilmesi, kız arkadaşa sahip olabilmesi, evlenmesi gibi gerçek hayat detayları NSS'nin oynanabilirliğini arttırdı.

Zamanla gelişen ve mobile de uyarlanan oyun, şimdilerde en çok oynanan menajerlik oyunlarından biri.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak