Kışın tüketilen kereviz yemeğinin sağlık açısından bir çok faydası bulunmaktadır. Kereviz yemeği tarifi  kışın bayanların en çok aradığı tarifler arasında yer alıyor. Kerevizle bir çok lezzette yemek tarifleri hazırlayabilirsiniz. 

Kerevizle yapılan yemek tariflerini aşağıda vermiş olduğumuz linklere tıklatyarak öğrenebilirsiniz.  

Vermiş olduğumuz tariflerin dışında aşağıda detaylı bir şekilde açıklamış olduğumuz kereviz tarifimize de göz atabilirsiniz. 

 Kereviz tarifi malzemeler
1 tane orta boy kereviz
2 tane orta boy havuç 
1 tane orta boy soğan
1 tane orta boy domates, Zeytinyağı
 Bir fiske tuz
 Bir miktar limon suyu

Kereviz nasıl yapılır? 


1.adım: Kerevizi, havucu ve soğanı temizleyip küp küp doğrayalım domatesinde kabuğunu soyup bütün malzemeleri tencereye alalım.
2.adım: Bütün malzemeleri tencereye aldıktan sonra zeytinyağı, limon ve tuzu da ekleyerek üzerini çok az geçecek şekilde ılık suyu da koyduktan sonra ağzını kapatalım. 
3.adım: oldukça basit olan bu zeytinyağlı yemeğin piştiğini anlamak için kerevizin ve havucun yumuşamasını bekleyin.

Püf noktası: Ege yöresine özgü bu zeytinyağlı yemeğimizin özelliği bütün malzemeleri önceden pişirmemek hepsini aynı anda pişirmektir. 

Kereviz  yemeği tarifini verdiğimize göre sizler için araştırıp derlemiş olduğumuz kerevizin faydaları başlıklı haberimize tıklayıp kerevizin faydalarını öğrenebilirsiniz. 

kereviz yemeği lezzetiyle damak tadımızı şenlendirmenin yanı sıra sağlığımıza da çeşitli faydalar sağlamaktadır. kereviz yemeğinin faydalarını aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Afiyet olsun!