Kerimcan Durmaz, Hande Erçel'e 'bazlama' diyerek cool olacağını mı sandı?

Yıllar önce kankigiller sayesinde hayatımıza dahil olan "Dermişim" lafından çok çektik. Resmen yıllar sürdü unutmamız. Kerimcan Durmaz ise başka bir kelimeyi hayatımıza dahil etti. "Olaaay..."dan bahsediyoruz. Eğlencesine, dalgasına ama mutlaka yer veriyoruz günlük diyaloglarımızda...

Kerimcan Durmaz, Hande Erçel'e 'bazlama' diyerek cool olacağını mı sandı?

Videonun altına yorum yaptı

Videonun altına yorum yaptı

İşte bu 'olaaay'lığa muhteşem bir örnek geliyor şimdi: Instagram fenomeni Burak Altındağ, Hande Erçel'e ait bir video paylaştı, videonun altına "Hangi ünlü oyuncumuz İngiliz bir ev hanımını canlandırdığı rolüyle Oscar adayı?" yazdı. Bu paylaşımın altına Kerimcan Durmaz'dan 'olaaay...' bir cümle geldi.

"Kusucam şu bazlamadan"

"Kusucam şu bazlamadan"

Hande Erçel için "Gerçekten kusucam artık şu bazlamadan" diyen Kerimcan Durmaz, pek çok Hande Erçel hayranını kızdırdı, çıldırttı. Kerimcan Durmaz'dan böyle bir laf duymak şaşırtmıyor aslında. 'Bazlama' diyerek Erçel'in kilosuyla, tipiyle, havasıyla dalga geçerek, onu yeteri kadar cool bulmadığını belirterek, cool olmaya çalışmak?

Kerimcan niye cool değil?

Kerimcan niye cool değil?

İşte Kerimcan Durmaz, sırf bunu yaptığı için bile cool değil. Dalga geçmenin sınırı, seviyesi var. Ve en önemlisi de cool olmanın yolu dalga geçmekten, mizahi bir dil kullanarak aşırı orijinal laf sokmalardan geçmiyor. Bunu yaparak kendimizi otomatik olarak 'ergenismus' kategorisine dahil ediyoruz. Çünkü...

Asıl mühim olan zoru başarmak

Asıl mühim olan zoru başarmak

Arkadaşlarımızla, tanıdıklarımızla, sevdiklerimiz ya da sevmediklerimizle lisede dalga geçerdik, üniversitede değil.

Üniversitede en anlaşamayacağımızı düşündüğümüz insanla bile aslında ne kadar çok ortak özelliğe sahip olduğumuzu, başkalarıyla dalga geçerek elimize hiçbir şey geçmeyeceğini, dışardan hiç 'cool' gözükmediğimizi, tam tersi asıl mühim olanın zoru başarmak olduğunu keşfettik.

İnsan olmak ya da olamamak

İnsan olmak ya da olamamak

Belli ki Kerimcan bunları keşfedememiş. Olsun, bizim için sorun değil. Biz onu olduğu gibi kabul ettik. İncecik kaşlarıyla. Her üç saniyede bir "Olaaay..." demesiyle.  

Ama onun da diğer insanları olduğu gibi kabul etmesi gerekiyor. Kimsenin hakkında uluorta çirkin benzetmeler yapmaması gerekiyor.

Meselemiz tamamen insan olmak, sevgi ve saygı duymak. Hepsi bu.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak