Edirne

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 16:00

Keşan'da "Ticaretin Çınarları" Ödülleri Verildi

EDİRNE (AA) - Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından ilçede 40 yılı aşkın faaliyet gösteren firmalara yönelik "Ticaretin Çınarları" ödül töreni düzenlendi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, bir otelde düzenlenen törende, Çanakkale boğazına yapılması planlanan köprünün hayata geçmesiyle Keşan'ın daha da canlanacağını söyledi.

Ekonomik faaliyetlerin, her zaman önemli olduğunu belirten Özdemir, "Düşünün şu anda Ege Bölgesinden Avrupa'ya giden araçlar ve o bölgeye gidecek olan bütün tırlar, özellikle Kapıkule'den geçiyor ve İstanbul üzerinden geçmeye çalışıyorlar. Ama bundan sonra ekonominin ağırlıklı olduğu İzmir, Balıkesir, Bursa, Denizli, belki Antalya'ya kadar olan bölgenin bundan sonra kullanacağı güzergah, ağırlıklı olarak Çanakkale Köprüsü ve İpsala Sınır Kapısı olacak. Bu nedenle biz bütün çalışmalarımızı bütün hedeflerimizi, 2023 yılına göre şimdiden planlamalı, şimdiden hedeflerimizi koymalıyız." diye konuştu.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da yıllardır ilçede faaliyet yapan firmaları anacaklarını söyledi.

Keşan'ın kalkınması için elinden geleni yaptığını anlatan Helvacıoğlu, firmalara iş yaşamında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından firma temsilcilerine plaket verildi.

Toplantıya, kaymakamlar, oda ve borsa başkanları ile iş adamları katıldı.

EdirneYerel Seçim Sonuçları

Edirne Hava Durumu

14°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.