R

4 soruda bebek banyosunda nelere dikkat edilmelidir?

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Bebek banyosu nasıl yaptırılır? Bebeğe banyo yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Yeni anne babaların bebek bakımı ile ilgili en çok merak ettiği konulardan biri de bebeğin banyosudur. Hassas bir cilde sahip olan bebeklerin cildine zarar vermeden ona en doğru şekilde banyo yaptırmak için bazı önemli detayları bilmeniz yeterlidir. En çok merak edilen konular üzerinden bebek banyosunu sizin için mercek altına aldık. İşte detaylar...

Yenidoğan banyosu nasıl yaptırılmalı?

Bebeğin ilk banyosu önemli ve heyecan vericidir. Bebeği her yıkayıştan sonra banyo deneyimi giderek artar, annenin endişeleri de yatışmaya başlar. Banyo suyu sıcaklığı için 36 derece önerilir. Dirseğinizle suyun sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Banyoya başlamadan önce şampuan, havlu, bebek bezi, giysi gibi banyo sırasında ve sonrasında gerekli olacak tüm malzemeleri hazırlayın. Bebekler yatay pozisyonda, kafası dik, sol el ensenin altında, küvetin içine kaymaz bir materyal koyup popoyu küvete yaslayarak önce ön, sonra arka olacak şekilde yıkanabilir. Bebek banyosu için hazırlanmış plastik küvetler ve fileler işinizi kolaylaştırabilir.

Baş temizliği nasıl olmalı?

Haftada bir-iki kez bebek şampuanıyla bebeğinizin başını yıkayabilirsiniz. Şebeke suyu temizse, bebeğinizin başını kavrayarak temiz bir tas veya maşrapa yardımıyla yıkayın. Su temiz değilse ya da temizliğine güvenilmiyorsa içme suyuyla da bebeğin başı yıkanabilir. Ardından sıcak suyla nemlendirilmiş yumuşak bir bezle bebeğinizin gözlerini ve kulakların dış tarafları silin, ardından yüzünü kurulayın.

Bebek şampuanı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Banyo saatlerinin bebeğiniz için bir keyfe dönüşmesini sağlamak sizin elinizde. Yumuşak formüllü, bebeğinizin hem saçı hem de cildi için geliştirilmiş, güvenle kullanabileceğiniz bebek şampuanları tercih edin. Kullandığınız bebek şampuanının Cildin pH değeri ile uyumlu olmasına, alkol, paraben, SLS ve sabun içermemesine ve güzel kokmasına mutlaka dikkat edin.

Banyo sonrası cilt ve tırnak bakımı nasıl olmalı?

Banyo esnasında olduğu gibi banyodan sonra da bazı bakımları düzenli olarak uygulamalısınız. Banyo bitince bebeğinizin başını ve vücudunu yumuşak hareketlerle kurulayın. Boğum aralarını, kasıklarını, parmak aralarını kurulamayı unutmayın. Bebek losyonları veya bebek yağları ile masaj yaparak cildini nemlendirin. Bu, hem bebeğinizin sakinleşip rahatlamasını sağlar hem de aranızda güzel bir etkileşim yaratır. Eğer tırnaklarını kesmeniz gerekiyorsa, bebekler için üretilen tırnak makasları ile bebeğinizin tırnaklarının kavisine uygun bir şekilde dikkatli bir şekilde kesebilirsiniz. Tırnak kesimi için banyo sonrası ve uyku saatleri en uygun zamandır!

Dalin Bebek Şampuanı
göz yakmayan saf formülü ile bebeğinize özel

Nesillerdir annelerin bir numaralı tercihi olan Dalin Bebek Şampuanı, klinik testlerle kanıtlanmış, göz yakmayan saf ve yumuşak formülü ile bebeğinize özel olarak geliştirilmiştir. İlk günden itibaren hem saçında hem cildinde güvenle kullanabilir, mis kokulu Dalin banyolarının keyfini çıkarabilirsiniz!

Daha fazlasını keşfetmek için hemen burayı tıklayın!