___________________

Üniversite eğitiminde

yeni bir yaklaşım!

4 adımda keşfedin

___________________

KAYDIR6657A1DD-6E78-429E-89FB-338B6D446723Created with sketchtool.

Hayatta herkes başarıyı elde etmek ister. Başarıyı elde etmek için ise doğru tercihlerde bulunmak gerekiyor. Bunlardan biri de elbette üniversite seçimi. Tercih dönemi süresince hayatınıza yön verecek o kritik yolu seçmek dikkat etmeniz gerektiren bir eylem. Sizin için derlediğimiz ipuçlarına göz atarak, tercihinizi doğru bir şekilde yönlendirebilirsiniz. 

 
 

Farklı bir vizyon size hayat görüşü verir

Üniversite sadece eğitim aldığınız bir yer değil; aynı zamanda size vizyon katacak bir anlayışa sahip olan bir eğitim alanı olmalıdır. Genç yaşamınızda kendinize farklı bir vizyon katacak tecrübeleri, üniversite yıllarınızda edinmek sizleri hayat boyu farklı bir insan kılacaktır. Basit hırslar ve istekler bir yana zekanızla ve karakterinizdeki birikimle hayatta herkesin önünde olabilmek, belirli bir vizyona sahip olmanın sonucudur.

Üniversitenin tarihi tecrübesi önemli

Üniversiteyi, ciddi bir eğitim kurumu hâline dönüştüren en büyük temel noktalardan biri de tarihe ve geçmişe yayılan tercübesidir. Tercih döneminizde bu kriteri unutmamaya özen gösterin, yıllardır aynı sistemle istikrarı yakalamış bir düzeni tercih etmeniz doğru üniversiteyi bulmanız için iyi bir sebeptir.

Güçlü bir akademik yapı üniversitenin temel taşıdır

Elbette güçlü bir akademik yapı olmadan, bir üniversiteye ‘’üniversite’’ diyebilmek mümkün değildir. Üniversite tercihlerinizde güçlü akademik kadrolara sahip olan ve fakülteleriyle sizin tercihlerinize tam olarak yanıt verebilecek kurumları dikkate almalısınız. Akademik bir eğitimin ancak güçlü bir temelle yapılabileceğini unutmamalısınız.

Sosyal imkanları da dikkate alın

Üniversite aynı zamanda bir sosyal yaşam alanıdır. Kampüsüyle ve sosyal imkanlarıyla size farklı bir hayat sunan üniversiteler, hayatınız boyunca sizde güzel hatıralar bırakacak anılara sebep olacaktır. Sosyal alanlara ve imkanlara sahip kampüslerin öğrenciye eğitim anlamında olumlu bir motivasyon sağlaması da bu unsuru güçlendiren diğer bir etkendir.

Tercih Döneminde Işık Seninle Olsun

Işık Üniversitesi; 133 yıllık geçmişinin verdiği güçle, gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya devam ediyor. Güçlü akademik kadrosuyla ve kampüs üniversitesi anlayışıyla öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı sunan Işık Üniversitesi; Mühendislik, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Tasarım, İktisadi ve İdari Bilimler, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Meslek Yüksekokulu ile öğrencilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun eğitim imkanı sunuyor.

Işıklı bir hayat için detayları şimdi keşfedin!