08.02.2018 19:11 | Son Güncelleme:
AA

"Kılıçdaroğlu'na hainlerin temennilerini seslendirmek yakışmaz"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Mehmetçik'imiz bu  ülkenin beka sorununu ortadan kaldırırken, Kılıçdaroğlu ve ekibine terör  tünellerinde saklanan hainlerin temennilerini seslendirmek yakışmaz."  değerlendirmesinde bulundu.

Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun, "Afrin'in içine girilmesini doğru bulmuyorum." ifadesinin  ardından partinin bir genel başkan yardımcısının da Afrin'e girilmesine karşı  çıktığını ifade etti.

CHP'nin, Afrin savunma hattına konuşlandığını kaydeden Çavuşoğlu,  "Yazıktır, size oy veren insanları daha fazla rezil etmeye, üzmeye hakkınız yok.  Mehmetçik'imiz bu ülkenin beka sorununu ortadan kaldırırken, Kılıçdaroğlu ve  ekibine terör tünellerinde saklanan hainlerin temennilerini seslendirmek  yakışmaz." değerlendirmesinde bulundu.

Mehmetçik, çok büyük bir hassasiyetle sivillerin hakkını, hukukunu  korumak için ilerlerken, CHP'den gelen sivil kaybı olacağı yönündeki beyanatların  utanç verici olduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Hep söylüyoruz, uluslararası kamuoyunda Türkiye aleyhine algı  operasyonlarına dayanak sağlama görevi, 2010 yılında kaset operasyonu ile göreve  getirilmiş olan Kılıçdaroğlu ve ekibine verilmiştir. Ana muhalefet maalesef  milletimizin yanında durmuyor. Ancak 81 milyon insanımız Zeytin Dalı Harekatı ile  Mehmetçik'in tam yanı başında durmaktadır. Bizler, PKK-PYD-YPG gibi terör  örgütlerini mutlu etmek adına bu aziz milletin iradesine ipotek koyulmasına izin  veremeyiz."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0