27.04.2015 - 00:00A-A+

KİLONUZUN SADECE %10’UNU KAYBETMEKLE NELER KAZANACAKSINIZ?

-          Yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı hatta bazı kanser türlerine yakalanma riskinizi düşüreceksiniz.

-          Eğer bu tip bazı kronik hastalıklara yakalandıysanız, ilaçlarınızın dozunu düşüreceksiniz hatta zaman içinde ilaç kullanmaya bile gereksiniminiz kalmayabilir.

-          Diz ağrısı, bel ağrısı gibi şikâyetlerinizden kurtulacaksınız.

-          Giydiğiniz her giysiyle daha “hoş” görüneceksiniz.

-          Alacağınız iltifatların artacağına emin olabilirsiniz..

-           Kalbiniz rahatlayacağı için daha hafif olacaksınız ve daha rahat hareket edebileceksiniz.

-          Daha enerjik hissedeceksiniz.

-          Güzelleşme bir domino etkisi yarattığından daha bakımlı olmaya başlayacaksınız.

-          Yaşam sürenizi uzatmış olacaksınız.

-          Çevrenizdekilere, ailenize olumlu örnek olacaksınız.

-          Kadınlarda bel çevresinin 80 cm, erkeklerde 95 cm altında olması yaşam süresini direkt etkiliyor. Bunu unutmayın.

-          İlerleyen yaşlara daha “hafif” adım atmak daima avantaj yaratacaktır.

KISACA , kilonuzun sadece %10’unu kaybetmek yaşam sürenizi uzatacak ve hayatınıza kalite kazandıracaktır.

 

Sevgi ,mutluluk ve güzellikle kalın…

 

Dr. Yasemin ARSLAN

Akupunktur ve Medikal Estetik Uzmanı

 

twitter.com/dryaseminarslan

instagram.com/yaseminadr

yaseminarslan.dr@gmail.com

www.dryaseminarslan.com

www.estetikklinik.com

Trend alarmı: Saç tokalarıÇocukluğumuzda bebek saçlarımızı toparlamak için kullandığımız saç tokaları Fransız stilinin de etkisiyle geri döndü. Bu sezon denemeye ne dersiniz?
Dildeki beyazlık için doğal yöntemlerDilden oluşan beyazlık, karaciğerinizin sağlıksız olduğunu gösterebilir. Bu nedenle, bu tip sorunla karşılaştığınızda mutlaka bir tıp uzmanına danışmak sizin için daha iyi olacaktır. Dildeki beyazlamanın sebebi her ne olursa olsun, bu sorundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri paylaştık.
Çocuklarda geniz eti ameliyatı ne zaman yapılmalı?Çocukluk çağının en sık görülen sorunların biri olan geniz eti problemleri özellikle kış aylarında, üst solunum yolu enfeksiyonlarına paralel olarak artış gösteriyor. Uzmanlar uyku bozukluklarından diş çürüklerine kadar birçok sorunun da ortaya çıkmasına neden olan bu durumun tedavi edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.
Düzenli egzersiz meme kanseri riskini azaltıyorMenepoz sonrası dönemde yaşanan kilo artışı ve obezitenin meme kanseri riskini artırdığını belirten Prof. Dr. Fatih Aydoğan, “Düzenli egzersiz yapılması ve sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Haftada 3 saat düzenli egzersiz yapmak meme kanseri riskini yüzde 20-25 oranında azaltıyor” dedi.
Sütlü nuriye tarifiEvinizde sütlü nuriye yapmaya ne dersiniz? Hem şerbetli hem de sütlü tatlı sevenlerin gözdesi olan sütlü nuriye tarifi için malzemeleri hazırlayın. İşte sütlü nuriye tarifi...
Sabah uyanır uyanmaz yediğinizde kilo verdiren yiyeceklerSabah erken saatlerde tüketmeniz gereken birtakım besinler hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. İşte beslenmenize ekleyeceğiniz, yağ yakmanıza yardımcı olacak besinler.
Cinsel hayatı kötüye gidenlerin denemesi gereken bitkilerŞifalı bitkiler veya besinler birçok hastalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Cinsel hayatınız kötüye gidiyorsa birazdan vereceğimiz bitkileri deneyebilirsiniz. İşte cinsel hayatı kötüye gidenlerin denemesi gereken bitkiler.
Düzenli ve temiz bir evin bedeninize 11 faydasıYaşam alanınızın, zihniniz ve bedeniniz için ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Dağınık bir evi düzenlemek sadece oturduğunuz yeri değil, zihninizi de temizlemeye yardımcı olur. Peki, düzenli ve temiz bir evin bedeninize faydaları nelerdir?
Yaprak Sayar "lütfen" şarkısını kliplendirdiYaprak Sayar, caz müziği ile Türk sanat müziğini birleştirerek oluşturduğu "Caz Musikisi" albümünün ikinci video klibini söz ve müziği Türk müziğinin değerli bestecilerinden Erol Sayan'a ait olan "Lütfen" isimli şarkısına çekti.
Midi Etek-Çizme Stili