27.04.2015 - 00:00A-A+

KİLONUZUN SADECE %10’UNU KAYBETMEKLE NELER KAZANACAKSINIZ?

-          Yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı hatta bazı kanser türlerine yakalanma riskinizi düşüreceksiniz.

-          Eğer bu tip bazı kronik hastalıklara yakalandıysanız, ilaçlarınızın dozunu düşüreceksiniz hatta zaman içinde ilaç kullanmaya bile gereksiniminiz kalmayabilir.

-          Diz ağrısı, bel ağrısı gibi şikâyetlerinizden kurtulacaksınız.

-          Giydiğiniz her giysiyle daha “hoş” görüneceksiniz.

-          Alacağınız iltifatların artacağına emin olabilirsiniz..

-           Kalbiniz rahatlayacağı için daha hafif olacaksınız ve daha rahat hareket edebileceksiniz.

-          Daha enerjik hissedeceksiniz.

-          Güzelleşme bir domino etkisi yarattığından daha bakımlı olmaya başlayacaksınız.

-          Yaşam sürenizi uzatmış olacaksınız.

-          Çevrenizdekilere, ailenize olumlu örnek olacaksınız.

-          Kadınlarda bel çevresinin 80 cm, erkeklerde 95 cm altında olması yaşam süresini direkt etkiliyor. Bunu unutmayın.

-          İlerleyen yaşlara daha “hafif” adım atmak daima avantaj yaratacaktır.

KISACA , kilonuzun sadece %10’unu kaybetmek yaşam sürenizi uzatacak ve hayatınıza kalite kazandıracaktır.

 

Sevgi ,mutluluk ve güzellikle kalın…

 

Dr. Yasemin ARSLAN

Akupunktur ve Medikal Estetik Uzmanı

 

twitter.com/dryaseminarslan

instagram.com/yaseminadr

yaseminarslan.dr@gmail.com

www.dryaseminarslan.com

www.estetikklinik.com

Bez ayakkabılarınızı stilize dahil etmenin 5 yoluBez ayakkabılar yıllar içinde değişmeyen ve insanların türlü kombinler yapmasına olanak sağlayan ikon ayakkabılar haline geldi. Peki, bez ayakkabıları hangi tür kıyafetlerle birleştirebiliriz?
Yağlı saçlar için deniz tuzu yöntemiSofralarınızda yer alan deniz tuzunun, güzellik için de yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Kaba dokusu nedeniyle deniz tuzu, peeling saç ürünü olarak mükemmeldir. Deniz tuzu ile saçlarınızdaki ve saç derisindeki yağ miktarını azaltabilirsiniz. İşte yağlı saçlar için deniz tuzu yöntemi...
Bebeğin hıçkırığı nasıl geçirilir?Bebeği hıçkırık tutması durumu tekrar tekrar meydana geliyorsa, ebeveynler için endişe verici olabilir. Çoğu yeni doğan bebek için hıçkırık zararsızdır ve spesifik bir tedavi gerektirmez. Peki, bebek hıçkırığınasıl geçirilir?
Tiroit fonksiyonlarını iyileştiren besinlerTiroit fonksiyonun etkin çalışmasında sağlıklı beslenme ve sağlıklı işleyen bir sindirim sistemi büyük önem taşır. Sağlıklı bir tiroit işlevini desteklemenin en etkili yollarından biri sağlıklı beslenmedir. Dr. Sinan Akkurt Trioit fonksiyonlarını iyileştiren besinleri açıkladı.
Saray mutfağı lezzeti: Kavala kurabiyesiEdirne'nin saray mutfağı lezzetlerinden Kavala kurabiyesi, ilk yıllardaki gibi manda ve inek sütünden üretilen tereyağlarının karışımıyla yapılmaya başlandı.
Diyet yapmadan kilo nasıl verilir?Mucize diyetler kulağa çekici gelse de, uzun vadede iyi sonuçlar vermezler. Diyetsiz kilo vermenin en iyi yolu, beslenmeye olan yaklaşımınızı zihinsel olarak değiştirmektir.Beslenme planınız, aşırı uçlara varmadan vücuda kalori alımını kontrol etmeli ve bütün besin gruplarını içermelidir. Peki, diyet yapmadan nasıl kilo verebilirsiniz?
Mutlu bir ilişkiye sahip olmanın 5 yoluÜlkemizin 7/24 hizmet veren terapisti İlişki Uzmanı ve Yaşam Koçu Mehmet Murat Lik, mutlu bir ilişkiye sahip olabilmenin 5 yolunu anlattı.
Az ışık isteyen ev bitkileriİç mekan ışığının yeterli olduğu ev bitkilerini sizinle paylaştık. Eğer apartmanda yaşıyorsanız, ne kadarçok seçeneğiniz olduğuna şaşıracaksınız. İşte az ışık isteyen ev bitkileri...
Yumurtaları nasıl saklamalıyız?Birçok yumurta son kullanma tarihinden sonra bile taze kalır. Bunun sırrı yumurtayı temkinli bir şekilde saklayabilmekten geçer. Peki, yumurta nasıl muhafaza edilmelidir? İşte cevaplar...
Sahilde Yürüyüş