Kim Kardashian anoreksik görüntüsünden memnun

Kız kardeşleri Kim Kardashian'a, anoreksik göründüğünü söyleyince, "Aman tanrım, teşekkürler" yanıtını aldılar. Bu bir tür şaka mı yoksa gerçek mi?

Kim Kardashian anoreksik görüntüsünden memnun

Kolları tığ gibi, serçe parmağım kadar!

Kolları tığ gibi, serçe parmağım kadar!

Anoreksiya olmak ya da anoreksik görünmek, iştahsızlık ya da yeme bozukluğundan kaynaklanan bir tür sağlık sorunu. Fakat Kim Kardashian ve kardeşlerinin anoreksiya ile ilgili algısı oldukça farklı  görünüyor.

Bu tuhaf dedikoduyu nereden mi biliyoruz? Kim Kardashian'ın Instagram hesabında paylaştığı videolardan!

Instagram'da paylaşılan videolardan birinde Khloe Kardashian, kız kardeşi Kim Kardashian'a "Postişlerin, kalçan, göğüslerin, her şeyin dikkat çekici, çünkü lükse aşırı düşkünsün" diyor.

"Fakat o anoreksik. Kolları tığ gibi, serçe parmağım kadar" diye devam ediyor.

Anoreksiya yorumuna teşekkür etti!

Anoreksiya yorumuna teşekkür etti!

Kim Kardashian, kardeşinin tuhaf yorumunu iltifat gibi kabul edercesine tepki veriyor. Instagram'da paylaşılan video serisinde Kim Kardashian, kız kardeşleri Khloe  ve Kendall'a ne kadar zayıf göründüğünü soruyor.

Bir diğer videoda Kendall, Kim'e bakarak 'Hayır, endişeleniyorum. Sanırım yemek yemiyorsun' diyor.

Kim Kardashian bu çarpıcı yoruma 'Ne? Aman tanrım, teşekkürler' gibi garip bir yanıt veriyor.

Anoreksiya bilinçli olarak teşvik mi ediliyor?

Anoreksiya bilinçli olarak teşvik mi ediliyor?

Paylaşılan her bir videoda Kim Kardashian, kardeşleriyle kilosu hakkında konuşuyor ve her yoruma gülümseme ve teşekkürlerle yanıt veriyor.

115 milyon takipçisi olan Instagram hesabından paylaşılan videolar bir anda sosyal medyayı sallıyor. Videolar kız kardeşlerin kendi aralarında yaptığı şakalaşmalar gibi masum görünse de, anoreksiyaya bilinçli teşvik olarak da değerlendiriliyor.

Kim'cim sen çok ünlüsün, azıcık dikkat!

Kim'cim sen çok ünlüsün, azıcık dikkat!

Kardashian kardeşlerin vücut ölçüleri  sıra dışı standartlara sahip. Sürekli  medya önüne çıkan bu insanlara özenen büyük bir kitle var. 

Aşırı zayıflama çabası olarak bilnen anoreksiya hastalığı, Kardashianlar'ın gülüp geçtiği ve eğlendiği kadar komik bir durum değil. Ünlü isimler bu sebeple yaptıklarının etkisini de hesaba katarak konuşmalı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 
 

Bu makaleye ifade bırak