Kim Kardashian'ın özgüvenini zedeleyen hayat, bize neler yapmaz?

Televizyon ünlüsü Kim Kardashian, ailesinin reality şovu 'Keeping Up with the Kardashians'ta son dönemde hissettikleri hakkında önemli ipuçları verdi: "Kalçalarım özgüvenimi zedeleyecek kadar büyük ve bunu sevmiyorum." Peki ya, şu ana kadar hep kalçalarıyla gündeme gelen Kim'e bunu yapan hayat, bize neler yapmaz?

Kim Kardashian'ın özgüvenini zedeleyen hayat, bize neler yapmaz?

Biz Kim Kardashian'ı neden tanıyoruz sahi?

Biz Kim Kardashian'ı neden tanıyoruz sahi?

Kardashian ailesinin bol dedikodulu, tartışmalı, stil ikonluğu ve aile draması dolu reality şovu 'Keeping Up with the Kardashians', yıllardır yayında. Programın hayatımıza dahil ettiği en önemli figür ise Kim Kardashian...

Kendisinin tanınırlığına neden olan özelliği, kalçaları. İri kalçalarıyla dikkat çeken Kim, her yaptığıyla konuşulmayı ve gündemden düşmemeyi başarıyor. 'Keeping Up with the Kardashians', dedikodu ihtiyaçlarını gidermek için yapılmış muazzam başarılı bir proje olmasını da en çok Kim Kardashian'a borçlu.

Evliliğinin bile önüne geçen bir şöhret

Evliliğinin bile önüne geçen bir şöhret

Kim Kardashian, ünlü rap müzisyeni -ünlü derken öyle alelade bir ünlü de değil, düpedüz rap ilahı- Kanye West ile 2014 yılında evlendi. Yaklaşık 4 yıldır evli olan çiftin Saint, North ve Chicago isminde üç de çocuğu var.

Fakat bir şekilde Kim'in kalçalarına dayanan şöhreti, Kanye West'le olan evliliğinin bile önüne geçti. Benzer örneklerdeki gibi olmadı evliliği. Örneğin, Beyoncé ve Jay Z çifti, her iki taraf da ünlü  olmasına rağmen, evlilikleriyle de pekala tanındı. Fakat bu, Kardashian-West çifti için böyle olmadı. Kim Kardashian bizim için her zaman "Kardashian ailesinin en iri kalçalısı" olarak kaldı.

Bedeninden memnun değilmiş

Bedeninden memnun değilmiş

Yukarıda defalarca söylediğim nedenle, dünya basınının ve dolayısıyla dünyanın geri kalanının dikkatini üzerinden eksik etmediği Kim Kardashian ise, kendisine bu şöhreti getiren bedeninden memnun olmadığını açıklamış reality şovun son bölümünde.

Peki ama, yahu, bunca yıl bununla tanınmaktan rahatsız olmadın da şimdi mi her şeyin farkına vardın Kim?

Bedenini sergilemekten çekinmez

Bedenini sergilemekten çekinmez

Kim Kardashian'la herhangi bir gazete, dergi veya internet sitesinde karşılaşan herkes bilir ki kendisi, asla bedenini sergilemekten ve kalçalarının iriliğini vurgulamaktan çekinmez fotoğraf çektirirken.

"Kalçalarım o kadar büyük ki, rahatsız oluyorum ve bu özgüvenimi zedeliyor" diyebilen biri için fazla iddialı hareketler değil mi onlar?

O pozları vermek büyük bir özgüven belirtisiyken, bunca yılın sonunda böyle bir çıkış anlamlı mı sahiden?

Hayranları, takipçileri, destekçileri ve örnek alanlar

Hayranları, takipçileri, destekçileri ve örnek alanlar

Kim Kardashian, kardeşleri Kylie Jenner, Khloé Kardashian ve Kourtney Kardashian gibi moda ikonu ve günümüz tabiriyle 'influencer' olabilmiş bir kişi. Kylie Jenner'ın "Snapchat'i artık kimse kullanmıyor" demesinin hemen ardından yere çakılan Snapchat hisselerini ve o günden sonra hızlanan kullanıcı kaybını hatırlayın.

İnsanlar üzerinde bunca etkisi olan kişilerin bedenini her şekliyle kabul ettiği hissini vermesi daha olumlu bir izlenim yaratmaz mı?

Kendilerini takip eden herkes adına sorumlu davranıp "Bu beden benim ve onunla mutluyum" demenin rahatlatıcı etkisini onlarla paylaşması gerekmez mi Kim'in?

Hem sahiden, Kim Kardashian'ın da özgüveni yıpranıyorsa...

Hem sahiden, Kim Kardashian'ın da özgüveni yıpranıyorsa...

Bedeniyle dikkatleri üzerine çeken, hayatının her noktasıyla merak edilen, pek çok yönüyle dünyanın yüzde 90'ından çok daha şanslı bir kadının özgüvenini zedeleyen hayat bize neler yapmaz?

O özgüvenin dayandığı bedeni yıllarca sergileyen kadının bir anda "Ben kendimden mutlu değilim" demesi, kendisiyle benzer bedenlere sahip insanlar için mutluluk kaynağı olan bir kişinin bir anda çekip gitmesi, Kim Kardashian'ın takipçileri için ziyadesiyle mutsuz edici bir his olsa gerek...

Beden olumlama diye bir şey var Kim, seversin biraz baksan

Beden olumlama diye bir şey var Kim, seversin biraz baksan

İnsanın vücudunu her haliyle sevmesi, vücuduna ve kendisine saygı duyması amacıyla ortaya çıkan beden olumlama hareketlerini takip eden herkes, bu hareketin zihninde ve bedeninde yarattığı olumlu etkiden memnunken, artık güzellik/yakışıklılık kavramlarımızı gözden geçirmenin vaktinin geldiğine pek çok insan inanıyorken, bedeniyle barışmak ve kendini tazelemek için harekete geçmeyi sabırsızlıkla bekleyen herkesin üzüntüyle okuyacağı bir şeydi Kim Kardashian'ın söyledikleri.

Biraz daha sorumluluk gerek

Biraz daha sorumluluk gerek

Söylediklerinin kimlerin üzerinde nasıl etki yaratacağını düşünmeden, özellikle kitleleri etkileyebilecek güce sahip kimse konuşmamalı. Kim Kardashian'ın söylediklerini ciddiye alıp bedeninden nefret etmeye başlayacak pek çok insan var. Kim şanslıydı, vücudunu ve ailesinin ününü kullanarak tanınırlığa ulaştı. Fakat ya istediklerine sahip olmayıp bir de değiştiremeyeceği fiziksel özellikleri yüzünden toplumca horlananlar? Sahi, onlar ne olacak? 

Tekrar ve daha gür bir sesle sormak gerek; Kim Kardashian'ın özgüvenini zedeleyen hayat, bize neler yapmaz? 

Bu makaleye ifade bırak