09.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 09.11.2017-2:30 A-A+

'Kim tutar beni'

Zeliha Sunal, iki yıl aradan sonra çıkardığı yeni single’ı ‘Geçti’yle hayranlarının karşısına çıktı.  Albüm çalışmalarını  hızlandırdığını  söyleyen şarkıcı, “Başladım bir   kere, kim tutar   beni!” dedi

'Kim tutar beni'

SENEM AYDIN

Yıllardır çizgisini bozmayan Zeliha Sunal, dinleyici kitlesinde sürprizlere yer olmadığını söylüyor. Şarkıcıyla yeni çalışmasını, müzik sektörünü ve neden yaşlanmaktan korktuğunu konuştuk.

İki sene aradan sonra yeni single çıkardınız, geri dönüşler nasıl?

Dinleyenler beğendi. Özellikle klibimizi çektiğimiz Dikili’nin Bademli Köyü çok güzel. ‘Geçti’nin söz ve müziği Sirel’e ait, düzenlemelerini Murat Yeter yaptı. Çoğu enstrüman canlı çalındı. Klibi, Cihan Kahraman çekti.

Siz, yaşananlara ‘Geçti’ der gider misiniz, yoksa takılıp kalır mısınız?

Yengeç burcuyum, hemen ‘Geçti’ diyemiyorum. Çünkü her şey geçiyor, evet ama delip geçiyor. Şarkı, sözleriyle bana çok uygun. Yıllardır bu iş içerisinde yoğruluyorum ve gün geçtikçe işi yapmamız daha da zorlaşıyor. Zaman zaman sevenlerimizden uzaklaştığımızı bile düşünüyorum.

Yıllardır çizginizi bozmadınız, bunu nasıl başardınız?

Hitap ettiğim kitlede sürprizlere, sansasyonlara, sivri çıkışlara yer yok. O nedenle stabil olmaya dikkat ediyorum. Hepimizin göz önünde olmaya ihtiyacı var ama onun ayarını yapmaya, doğru işlerle anılmaya çalışıyorum.

Işın Karaca, anormal tıklanma oranlarına savaş açtı, siz destekliyor musunuz?

Bu konuda arkadaşlarım, reytingin tıklanmada olduğunu düşünerek hareket ediyor. Dolayısıyla reklam için ayırdıkları paranın bir bölümünü bu tıklanmalara harcıyorlar. Çünkü bu tıklanmalarla YouTube’dan reklam veya tıklanma ücreti olarak verilen para geri dönebiliyor, yani boşa atılmış bir yatırım değil.

Yeni albüm hazırlığı var mı?

Başladım bir kere, kim tutar beni! Her şeyden önce bunun bir akustik versiyonunu yapmak istiyorum. YouTube üzerinden yayınlanacak. Daha sonra eskilerden güzel bir cover gelecek. Üç şarkılık bir çalışma düşünüyorum.

Eşiniz de müzisyen, çalışmalarınıza katkıda bulunuyor mu?

O daha çok rock seviyor, müzikal olarak dilimden anlamıyor.  Müzik olarak anlaşamıyoruz ama çalışıyoruz. Bütün kavgalarımız iş için, yoksa gayet iyiyiz.

‘Ben de bir tür Ajda Pekkan’ım’

- Bir röportajınızda “Yaşlanmaktan korkuyorum” demişsiniz...

Evet. Sanatçı olarak görüntümüze, cildimize, saçımıza, kilomuza dikkat edip, hep o şık görüntümüzü korumak zorundayız ve bu çok zor. Sürekli diyet ve spor yapıyoruz, artık bir yerden sonra yeşil hiçbir şey görmek istemiyorum. Ajda Pekkan’ı bu yüzden takdir etmemek elde değil. Sürekli aynı görüntüyü muhafaza etmek için kendinden ödün vermek gerçekten çok zor. Aslında ben de bir tür Ajda Pekkan’ım, kendimden çok ödün veriyorum.

‘Çevreye çok duyarlıyım’

- Mutfakta kullanılan ambalaj atıklarıyla yaptığınız objeleri sergiliyorsunuz. Sıfır Atık by Zeliha Sunal projesi nasıl hayata geçti?


Annem hiçbir şeyi atmazdı, her şeyi değerlendirirdi. Ben de çevreye çok duyarlıyım. Bir etkinlikte çalışmalarım sergilendi, devamı da gelecek. Bu projenin temeli, evdeki plastik atık oranını sıfıra yakın bir seviyeye indirmek. İnsanlar görsünler istiyorum, atıklarla neler yapılabilir. Bununla  ilgili bir internet sitesi de açtım. Atıklardan  elbise yapıp sahneye de çıkıyorum. Zaman zaman satışa sunduklarım da oluyor.   


Yeni yıl öncesi bu 4 klişeyi atlamayın!

Bilgi YarışmasıRECEP İVEDİK filmindeki RECEP tiplemesini canlandıran komedyenin gerçek adı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.