Kimler dedikodunuzu yapıyor? Yapmanız gereken uygulama üzerindeki...

17 Temmuz 2017 - 19:19'de eklendi17.07.2017 - 19:53'de güncellendi
Arkadaşlarınızla anlık olarak fotoğraf paylaşmanızı ve fotoğraflı mesaj göndermenizi sağlayan Snapchat uygulamasını daha etkili kullanmanızı sağlayacak ve eğlencenizi artıracak ipuçlarını sizler için derledik. İçinde kimlerin sizin dedikodunuzu yaptığını bilmenizi sağlayacak ipuçları da var.

1-


Snapchat’inizin hacklenmesine izin vermeyin. Snapchat iki faktörlü kimlik doğrulama sistemine sahiptir. Etkinleştirildiğinde, oturum açmak için hem şifrenize hem de telefonunuza gönderilecek bir SMS koduna ihtiyacınız olacak. Bu özelliği etkinleştirmek için Snapchat simgesine> sağdaki dişli çark simgesi> Giriş Değerlendirmesi> Devam'a dokunun. Böylece telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecek.

2-Snapchat'da arkadaşlarınızı bulmak zor olabilir. Snapchat telefon rehberinize erişip kişileri ekleyebilir ancak bunun ötesinde yapabileceğiniz şeyler oldukça sınırlı. Eğer birisinin Snapchat adını bilmiyorsanız, yeni birini eklemenin en kolay yolu Snapcode'ları kullanmak. Snapchat her kullanıcıya benzersiz, taranabilir bir Snapcode atar. Snapcode ile bir kullanıcı eklemek için Snapchat'ı açıp, kamerayla bir başka kullanıcının Snapcode’unu taramanız yeterli olacaktır.

3-


‘Yakındakileri ekle’ özelliğini kullanarak civarınızda olan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Snapchat simgesine> Arkadaş Ekle> Yakındakileri ekle'ye dokunarak, bu özelliği kullanabilirsiniz. Yalnızca konum servislerinizin açık olduğundan emin olun.

4-


Arkadaşlarınız nerede mi? Artık bu sorunun cevabını bulmak çok kolay. Tek yapmanız gereken Snapchat’ı açmak ve kamera ekranına iki parmağınızı birleştirerek dokunmak. Böylece yakındaki arkadaşlarınızı ve diğer Snapchat kullanıcılarını yerlerini paylaştıkları takdirde harita üzerinde görebilirsiniz. Haritada gördüğünüz bir arkadaşınıza mesaj göndermek için tek yapmanız gereken avatarına dokunmak. Eğer haritada aradığınız birini göremiyorsanız, ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna kişinin adını yazarak arama yapabilirsiniz.

5-


Hikaye anlatımı bir sürü insanı bir araya getirebilir. Artık, arkadaşlarınızı Snapchat Hikayenize katkıda bulunmaya davet edebilirsiniz. Hikayeye kimin Snap ekleyebileceğine ve kimlerin görüntüleyebileceğine siz karar verirsiniz - hatta hikayeyi görebilenleri belirli bir konuma limitleyebilirsiniz. Bunun için, Hikayeler sayfasından, sağ üstteki artı işaret simgesini seçin, Hikâye için bir başlık yazın ve "Kimler ekleyebilir?" Seçeneğini belirtin. Hikayeniz, son güncellemesinden 24 saat sonra kaybolacaktır.

6-

Nedense döngüsel videolar çok büyüleyici olabiliyor. Snapchat’te döngüsel bir video çekmek için, normalde yaptığınız gibi bir video çekip ekranın sağ tarafındaki 1 numaralı döngü işaretine tıklayın. Böylece bu işaret bir sonsuzluk sembolüne dönecektir; yani, videoyu gönderdiğinizde, görüntüleyen kişi sonraki Snap'a geçene kadar videonuz sonsuza kadar kendini tekrarlayacaktır.

7-

Snapchat'ın otomatik ilerletme özelliği artık sona erdi. Yerine Hikaye Oynatma Listesi geldi. Artık izlemek istediğiniz hikayeleri seçebilirsiniz. Videolarını görmek istediğiniz bir arkadaşınızın solundaki Öykü simgesine dokunduğunuzda, mor bir onay işareti görünür. Hikayeleri otomatik olarak oynamasını istediğiniz tüm arkadaşlarınız için aynı şeyi yaptıktan sonra, Snapchat ana ekranının altındaki mor oynat düğmesine dokunduğunuzda, yalnızca seçtiğiniz listedeki kişilerin hikayelerini görürsünüz.

8-


Kalem simgesiyle Snaplerinizin üstüne resim çizmeyi seviyorsanız, yalnızca görünen paletle sınırlı olmadığınızı bilmekte fayda var. Farklı renkler elde etmek için renk çubuğuna dokunun. Ardından, daha açık renkler elde etmek için parmağınızı ekranın üzerine getirin veya daha koyu renkler istiyorsanız parmağınızı ekranın altına sürükleyin.

9-


Snapchat’de kullanabileceğiniz harf sayısı az. Eskiden 31 karakterle sınırlı olan Snapchat, limiti 80'e yükseltilmiş olsa da, muhtemelen sizin için yinede yeterli değildir. Not defteri uygulamasını açarak, birkaç satır aşağı inene kadar enter tuşuna basın, hepsini seçin ve kopyalayın. Sonra Snapchat'a dönün ve yapıştırın. Böylece 81 karakterden daha uzun yazılar yazabilirsiniz.

10-


Faturanızı kontrol altında tutmak için, Snapchat'ı Seyahat Moduna geçirebilirsiniz. Böylece başka uygulamalar kullanırken, Snapchat arka planda çalışmaya ve verinizi kullanmaya devam etmez. Ayarlar> Ek Hizmetler> Yönet'e giderek, Seyahat Modunu açıp kapayabilirsiniz.

11-


Hayat filtreli daha güzel. Hatta, iki filtreli daha da güzel. İki filtreyi aynı anda kullanmak için bir resim çekip, ilk renk filtresini eklemek için ekran boyunca sola hızlıca kaydırın. Ardından, filtreyi yerinde tutmak için ekranı basılı tutun ve tekrar hızlıca kaydırarak ikinci filtrenizi ekleyin.

12-


Köpek gücü! Herkes köpek merceği ile daha iyi gözüküyor. Eğer görünüşünüzde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, Snapchat'ı açın, ön kamerayı kullanırken ekranda aşağı doğru bastırın. Ekranın alt kısmında çıkıcak olan menüden kimi zaman sevimli, kimi zamansa rahatsız edici olan merceklerden birini seçin. Böylece suratınıza komik mercekler uygulayabilirsiniz. Snapchat, bu mercekleri düzenli olarak takas ediyor olsa da, köpek merceği herkesin tercihi ve her zaman mevcut. Ayrıca dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için arka kamerayı kullanırken, ekrana dokunarak gördüklerinize de değişik mercekler uygulayabilirsiniz.

13-


Jeofiltreler Snapchat’e eklendiklerinden beri popüler bir özellik. Artık özel etkinlikleriniz için kendi filtrenizi tasarlamanız da mümkün. Ayarlar'a ve Ardından İsteğe Bağlı Jeofiltrelere giderek, bir sürü tasarım arasından seçeceğiniz filtreleri bir zaman dilimi ve yer belirleyerek hazırlayabilirsiniz. Ancak Jeofiltre özelleştirmenin bir bedeli var. Filtrelerin fiyatları $5.99'dan başlıyor ve filtrelerin onaylanması 24 saat sürüyor.

14-


Metinler, çıkartmalar, filtreler, ve artık linkler. Snaplerinize artık bunların hepsini eklemeniz mümkün. Tek yapmanız gereken resminizi çektikten sonra yanda çıkan ataş işaretine dokunmak.

15-

Bu Snapchat özelliği Snapchat'ın kurulduğu her şeye aykırı olsada, uygulamanın kendini geliştirmeye çalışmasının bir bir işareti. Anılar Snap ve Hikayeleri kaydetmenin bir yolu. Bir Snapi Anılarınıza kaydetmek için normalde yaptığınız gibi kaydedin, böylece artık resim galerinize kaydolmak yerine yerine, Snap veya Hikayeleriniz Anılar klasörüne kaydedilecektir. Tüm Anılarınızı görmek için kamera ekranını yukarı doğru hızlıca kaydırın. Hatıraları korumak istemiyorsanız Ayarlar> Anılar> Kaydet> Yalnızca Kamera Rulosuna Kaydet’i seçin.

16-


Geçen sene, Snapchat, sesli ve görüntülü sohbet sistemini, Snapchat’ten sesli mesaj ve video mesajları bırakmanıza izin vererek güncelleştirdi. Mesaj göndermek için video veya telefon simgesine dokunun; eğer mesaj göndermek istediğiniz kişi çevrimiçiyse, dşrek görüntülü aramaya geçiş yapabilirsiniz.

17-

Snapchatleşirken yalnızca bir kamerayı kullanmak zorunda değilsiniz. Ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için, kayıt sırasında ekrana iki kez hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır.

18-

Kimlerin sizin dedikodunuzu yaptığını bilmek ister misiniz? Hikayem’in yanındaki üç küçük noktaya dokunarak, kimlerin Hikayenizi görüntülediğini ve kimlerin ekran görüntüsü aldığını görebilirsiniz.

19-


Mükemmel bir Snap çektiğinizi düşünüyorsanız, Snapinizi yapışkan olarak (neredeyse) sonsuza kadar koruyabilirsiniz. İstediğiniz resmi çektikten sonra, Makas özelliği ile ekranda bir çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz alanı çizin. Parmağınızı kaldırdığınızda, nesne bir çıkartma olarak kaydedilecektir.

20-

Uzay yarışında rakibi Sovyetler Birliğini geride bırakan ve pek çok ilke imza atan Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) en ikonik ve çok az kişinin bugüne dek görebildiği uzay fotoğraflarını yayınladı.

21-


Bugüne kadar uzaya yapılan seferlerden yeni kareler paylaşan kurum astronotların uzaydaki anlarını da bir kez daha gözler önüne serdi.

22-

NASA, kurumun yaklaşık 60 yıllık tarihindeki önemli başarılarını da adım adım gözler önüne serdi.

23-

29 Temmuz 1958'de dönemin ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulan NASA, 1 Ekim 1958 tarihinden itibaren askeri amaçlardan ziyade sivil alanda hizmet vermeye başlamıştı.

24-

İşte NASA'nın objektifinden uzay macerası...

25-

26-

27-

28-

29-

30-

31-

32-

33-

34-

35-

36-

37-

38-

39-

40-

41-

42-

43-

44-

45-

46-

47-

48-

49-

50-

51-

52-

53-

54-

55-

56-

57-

58-

59-

60-

61-

62-

63-

64-

65-

66-

67-

68-

69-

70-

71-


Googleplex olarak da bilinen Google Mountain View ve dünyanın en önemli şehirlerinde bulunan merkez büroları, çalışma alanları ve içinde barındırdığı sosyal tesislerle dünyanın en güzel iş yeri olmaya aday! Google'ın çalışanlarına sunduğu imkanları biliyoruz. Eğlenceyi işin bir parçası olarak kabul eden Google, çalışanlarına masaj odaları, ücretsiz gurme yemekleri, iş partileri, sosyal alanlar gibi birçok avataj sağlıyor. Bu mekanlar da teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları göze çarpıyor. Bu haberimizde dünyanın dört bir yanından en güzel Google ofislerini derledik.

72-

73-

74-

75-

76-

77-

78-

79-

80-

81-

82-

83-

84-

85-

86-

87-

88-

89-

90-

91-

92-

93-

94-

95-

96-

97-