Kinoanın inanılmaz faydaları

Glutensiz besinler arasında bulunan ve sağlığa birçok faydası olan kinoayı neden tüketmeniz gerektiğini sizin için açıkladık. Özellikle diyet listesinde yer alan kinoa'nın 100 gramında; 16 gram protein, 15 gram çözülmez lif, 35 gram karbonhidrat ve 4 gram yağ bulunur. Ayrıca, yapısından dolayı canınız makarna ya da pirinç çektiğinde harika bir alternatif olacaktır.İşte kinoanın inanılmaz faydaları...

Kinoanın inanılmaz faydaları
Bu yaz dolabınızda olması gereken 5 ayakkabı modeliHer zaman her mevsime uygun birçok çift ayakkabı alacak bütçemiz ve o ayakkabılara ayıracak alanımız olmayabiliyor. Fakat sadece 5 çift ayakkabı ile bu yazı geçirebilirsiniz. İşte bu yaz ihtiyacınız olan 5 ayakkabı...
Lohusalık döneminde dolgu yaptırılabilirÇocuk sahibi olmuş her kadının bildiği gibi, “lohusalık dönemi” mutluluk veren fakat aynı zamanda da anneyi çok fazla yıpratan bir dönemdir. Lohusalık dönemindeki anneler zor bir dönemden geçtikleri için psikolojik ve bedensel olarak yıpranabiliyorlar. “Lohusalık döneminde, estetik ameliyat ve uygulama yapılır mı?” sorusu anneler tarafından sıkça merak edilen konuların başında gelmektedir.
Çocukla karne sonrası nasıl iletişim kurulmalı?Bu yaz tatilini karne sendromuyla kâbusa çevirmeden, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde geçirebilmek mümkün mü? Ailelerin karne sonrası, çocuklarıyla nasıl bir iletişim kurması gerektiği konusunda Psikolog Mine Ağır, tavsiyelerde bulundu.
Ozon terapisinin vücut sağlığına faydalarıGirişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, Majör Otohemoterapi (MAH) yani ozon terapisinin kullanımını, etkilerini ve faydalarını sizler için anlattı.
Anne sütünü arttıran içecek tarifiYaz aylarında emziren anneler nelere dikkat etmeli? Hangi içecekler anne sütünü artıran etkiye sahip? Hangi içecekler hem süt miktarını hem de kalitesini olumsuz etkiler? Anne sütünü arttıran ve evde hazırlanabilecek tarifler var mı? Diyetisyen Nurdan Balakçı, bu soruların yanıtını verdi.
Su içmek için susamayı beklemeyinDr. Öğr. Üyesi İndrani Kalkan, yaz aylarında nasıl beslenmemiz gerektiğini, yaşa göre su tüketiminin önemini ve sıcak havalarda risk taşıyan grupları açıkladı. Dr. Kalkan’a göre susamayı beklemeden su içmek gerekiyor. Kalkan, “Susadıysanız dehidratasyon (su kaybı) başlamış demektir” dedi.
Bir erkek peşinde koşmadan nasıl cezbedilir?Erkekleri cezbetmek bazı kadınlar için içgüdüsel bir şeydir. Ancak herkes bu sanat dalında yetenek sahibi değildir. Her şey erkeklerin karşı koyamayacağı bazı baştan çıkarma yollarını uygulamanıza bağlıdır.
Kadife mobilya kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerKadife mobilyanın cazibesi bir başka olsa da lekeleri çıkarmak oldukça zor olabilir. Solması ve ezilmesi de cabası. Kadife mobilya kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladık.
Yazın parfüm kullanmanın püf noktalarıParfüm kullanan kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta ise ten ve mevsime göre parfüm kullanılmasıdır. Peki yazın parfüm nasıl kullanılır, hangi kokuları tercih etmeliyiz?
1/6
Kilo verdirir

Neden kinoa tüketmelisiniz sorusuna ilk cevabımız, daha az kalori içermesidir. Kinoa metabolizmanızı hızlandırarak, kilo vermenize yardımcı olur. Kinoanın kilo vermeye yardımcı olmasının bir diğer sebebi protein açısından zengin olmasıdır. Bunun dışıda, glisemik endeksi düşük olduğu için kan şekerinizi dengede tutar.

Nişantaşı'nda Kahve