Erzurum

Yerel Haber
18 Mayıs 2016 - 17:37

KIRGIZİSTAN SPOR BAKANI BAKİROV VE AZERBEYCAN MİLLETVEKİLİ PAŞAYEVA’DAN VALİ ALTIPARMAK’A ZİYARET

IHA

Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ve Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a ziyarette bulundu.
Güneş Vakfı’nın organize ettiği 4. Türk Şöleni programı için Erzurum’a gelen Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ve Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ı Valilik makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Türkiye’nin ne kadar güçlü olması halinde diğer Türk Cumhuriyetlerinin de o kadar güçlü olacağını belirten Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, “Türkiye Cumhuriyetinin tüm genç nesillerini birbirine sahiplenme duygusuyla yetiştirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin gücü bizim de gücümüz. Bizim gücümüz de Türkiye’nin gücü.” diye konuştu.
Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov’da Türkiye ile birlikte Kırgızistan’ın çok daha iyi olduğunu belirterek düzenlenecek ortak programlarla ilgili istişarede bulunduklarını kaydetti.
Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretin ardından karşılıklı hediyeleşme gerçekleşti.
Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ile Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın ziyaretine Kırgızistan Spor Genel Müdürü, Maceristan Okçuluk Kurultay Başkanı Andre Biro’da eşlik etti.

ErzurumYerel Seçim Sonuçları

Erzurum Hava Durumu

-9°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.