Kış mevsiminde yapılabilecek 4 aktivite

"Kış ayını sevebilmeniz için kış aylarında doğmanız gerekmektedir. Eğer yaz aylarında doğduysanız kış aylarını sevemezsiniz. Çünkü siz yaz çocuğusunuzdur. Kış aylarını sevmeyi kış çocuklarına bırakmanız gerekmektedir..." Yıllarca bu saçmalığa inanan bir yaz çocuğu olarak, aslında kışı sevdiğimi fark ettim. Evet, safın biri tarafından yazılan bu aktivitelere önemle dikkat etmenizi rica ediyorum. Eline kalem kağıt aldığında kendini uzman sananlar gibi "Şöyle yapın böyle yapın" demeyeceğim. Yapılsa ne hoş olur, ya da ben neler yapmak isterdim, acaba siz de yapmak ister misiniz fikriyle kaleme alınmış bir yazıdır bu.
 

Kış mevsiminde yapılabilecek 4 aktivite

1- İlk sıraya kayak merkezine gidilmeli yazmak isterdim 

1- İlk sıraya kayak merkezine gidilmeli yazmak isterdim 
Keza 'kayak' ve 'merkez' kelimeleri beni etkiliyor. Magazin programlarında ünlülerin kar canavarı Yeti gibi giyinip, kaydıklarını görüyoruz. Tabii bu benim hayalimdeki 'leğene oturup kayma' fikriyle pek uyuşmuyor. O yüzden direkt ikinci maddeye geçiyorum.

2- En makul olanı alışveriş merkezlerine gitmek olabilir 

2- En makul olanı alışveriş merkezlerine gitmek olabilir 
Her ne kadar alış yapılıp geri verilişte bulunulmasa da, gerekli gereksiz bir ton para harcanıp stres atılabilir. Bu arada alışverişe giderken yanınıza büyük boy bez torba almayı ihmal etmeyin. Önceden bedava olduğu halde beğenmediğimiz poşetler, bu ara pek bi' değerli. Elleri kolları alışveriş torbalarıyla dolu olanları görünce "Aaa çok zenginler herhalde" diye düşünmeden edemiyor insan.
 

3- Semt pazarları bence kışın daha iyi
 

3- Semt pazarları bence kışın daha iyi<br />
&nbsp;
Çünkü yaz sıcağında kalabalıkta gezmek daha sinir bozucu. Yoksa milyon tane aynısından olan bir tişört için iki kadın niye kavga etsin? İşte bunlar hep sıcaktan! Kışın herkes sakin sakin sadece alışverişini yapıyor. Hem yakıt derdi düşünülmeden pazar arabası da götürülebiliyor. 
 

4- Doğa yürüyüşleri
 

4- Doğa y&uuml;r&uuml;y&uuml;şleri<br />
&nbsp;
Hem ekonomik, hem sağlığa faydalı! Daha ne olsun! Suyun bile parayla satıldığı şu dönemde hava da parayla satılmaya başlamadan önce en azından bol bol bedava hava çekelim ciğerlerimize. Yakında her sokak başına 'nefesçi' açılırsa şaşırmayacağım. "Ne kadar nefes dolduralım efendim?" Paran varsa "Fulle!" dersin, yoksa yandın, 2-3 fırtlık anca! 
Bu makaleye ifade bırak