Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber çok kuru ve atopiye eğilimli ciltlerde kurumalar ve buna bağlı olarak çatlamalar meydana gelir. INCIA Atopik Jel Krem, içeriğindeki Omega 3-6 ve 9 bakımından zengin olan yalancı iğde, hodan ve çuha çiçeği yağı ile cildi onarmaya yardımcı oluyor. Kremin içinde yer alan soya gliseritleri ve shea yağı ise cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak transepidermal su kaybını azaltıp, cildin uzun süre nemli kalmasını sağlıyor. Ayrıca kremdeki Centella asiatica ekstresi, kollajen sentezini arttırmaya yardım ediyor.

Atopik jel kremin etkisini artırmak içinse BioArge Laboratuvarları uzmanları tarafından, yalancı iğde yağından hazırlanan INCIA Hassas Ciltler için Zeytinyağlı Sıvı Sabunun kullanılması öneriliyor. Sabun, cilt florasının desteklenmesine yardımcı olurken, kremin koruyucu etkisine destek sağlıyor. Glohe’nin patent korumalı buluşu S-BASE V™ veSuper – Fat*tekniği ile geliştirilen sıvısabun, paraben, SLES, SLS, PEG, sodyum benzoat, metilizotiazolinon gibi katkı maddeleri içermiyor. 

INCIA Atopik Jel Kremin önerilen fiyatı: 65 TL

INCIA Hassas Ciltler için Zeytinyağlı Sıvı Sabunun önerilen fiyatı: 25 TL

BioArge Laboratuvarları’nda doğallığı onaylanan birbirinden saf hammaddelerden hazırlanan ve dermatolojik testlere tabi tutulan krem ve sabun, flora dostu olduğu için ciltte yer alan yararlı bakterileri korumaya yardımcı oluyor. Bu sayede cildin doğal dengesini koruyarak temizlerken, onu nemlendiriyor ve besliyor.