Gümüş İlkokulu'nun öğretmen ve öğrencileri, çocukları bilgisayar  oyunlarına yönelmeleri yerine kitap okumaya davet ettikleri bir klip hazırladı.

Klip, Kütüphaneler Haftası kapsamında okulda düzenlenecek etkinlikte,  ilçe genelindeki öğrencilere izletildikten sonra sosyal medyadan paylaşılacak.

Okul Müdürü Burak Öğreten, AA muhabirine yaptığı açıklama,  öğrencilerin güzel bir işe imza attığını vurgulayarak, "Klibimizi, çocuklarımıza  tablet ve bilgisayar bağımlılığının ne kadar yanlış olduğunu, bunun alternatifi  kitabın insanı ne kadar mutlu edebildiğini anlatabilmek için çektik." dedi.

Okul öğretmenlerinden İlknur Öğreten de çocukların bilgisayar başında  çok fazla vakit geçirdiğine işaret etti.

Farkındalık oluşturmak için okulda okuma köşeleri hazırladıklarını ve  çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan Öğreten, şunları kaydetti: "Bir şarkının sözlerini öğrencilerimizle yeniden düzenledik.  Çocuklarımız bunu yaparken hem çok eğlendi hem de hafızalarında kitap okumanın  önemini daha iyi yer etti. Umut ediyoruz ki bu klip sayesinde kitap okumanın  önemi, daha farklı şekilde öğrencilerimize yansıtılacak. Kitap okumaya daha fazla  önem verecekler. Çünkü öğretmen olarak, anne olarak, bir birey olarak hepimizin  kitap okumaya ihtiyacı var. Kitap okuyarak ufkumuzu geliştirebiliriz."

Kaynak: AA