Cumartesi

06.10.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 06.10.2018-1:30

Kitaplık

Sitene Ekle

Gülden Öktem

KUMKUMA

Selim İleri /  Everest Yayınları / 18 lira

Selim İleri okurlarına bu sonbaharda iki yeni kitap armağan ediyor: “Kumkuma” ve “Beklenen Sevgili”. Yazar, “Kumkuma”da sevilmek ve unutulmamak isteyen bir şairin haykırışlarına değinirken “Beklenen Sevgili”de bir yayınevinde musahhih olarak çalışan karakterin ağzından yazılmış onlarca mektubu okura açıyor.

CİNSELLİK NEDİR?

Alenka Zupancic / Çev: Barış Engin Aksoy / Metis Yayınları / 26 lira

Zupancic psikanalizin cinsellik kavramının felsefi (ve siyasi) anlamlarına doğru okuru bir gezintiye çıkarıyor. Bilinçdışı ile bağlantılı haliyle cinselliğin ontoloji ve epistemoloji arasında bir kısa devre noktası olduğunu düşünen yazar metinlerine bu şekilde yön veriyor.

BİR AT BARA GİRMİŞ

David Grossman / Çev: Aylin Ülçer / Siren Yayınları / 24 lira

Geçen yılın Man Booker Roman Ödülü’nün kazananı Grossman’ın kitabı yarım kalan öyküler, söylenmeyen sözler ve beklenmedik darbelerden dem vuruyor.

AMATKA

Karin Tidbeck / Çev: Göksu Göçhan / İthaki Yayınları / 24 lira

“Zeplin” adlı öykü kitabının yazarı, ismi Ursula Le Guin ve Margaret Atwood’la anılan Karin Tidbeck’in ilk romanı “Amatka”, distopik bir hikaye anlatıyor.

 


Etiketler: Kitap
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.