Kıymeti bilinmeyen Türk filmleri

Hafızalardan silinmeyen onlarca film vardır. Neleri hatırlıyorsunuz dediğimizde birçok eseri bir çırpıda sayabiliriz. Peki kıymeti bilinmeyen filmleri biliyor musunuz? Sizin için bir liste yaptık. Gelin birlikte bakalım…

Kıymeti bilinmeyen Türk filmleri

Tramvay

Tramvay

2006 yılında vizyona giren Tramvay aslında adını çok duyuramamış bir film. Aile içi şiddetle büyümüş bir gencin artık sınırlarını aşıp kabuğunu kırmaya çalışırken işi çığırından çıkarmasını konu alır. Tramvayda geçen film oldukça sert bir dili bünyesinde barındırıyor.

Kolpaçino

Kolpaçino

Çok ilginç sinema salonunda çok adından söz ettiremese de son yıllarda yoğunlaşan sosyal medya kullanımı neticesinde büyük halk kitlelerine ulaşabilmiş bir film. Eski Türk filmlerindeki gibi sözleri zaman içerisinde dillere yerleşti.

Yıkılmayan Adam

Yıkılmayan Adam

Cüneyt Arkın’ın onlarca filminden birisi. Ancak diğerleri kadar değeri bilinmeyen bir yapım. Çakır’ın haksızlık, adaletsizlik üzerine verdiği mücadelesi ve eşsiz finaliyle diğer Cüneyt Arkın eserlerinden biraz farklı bir yapısı var.

Sana Layık Değilim

Sana Layık Değilim

Şakayla Karışık namı diğer Ofsayt Osman kadar tanınmamış bir Sadri Alışık filmi. Türkan Şoray ile başrolleri paylaşıyorlardı. Özellikle Türkan’a nasıl aşık olduğunu anlatırken ki Sadri Alışık tiradı izleyenlerin zihinlerinde yer ediyor.

Alın Yazısı

Alın Yazısı

İran yapımı Gheisar filminin Türkiye uyarması bir filmdir. Cüneyt Arkın’ın oyunculuğunun yanı sıra İstemi Betil’in kötü karakteri de unutulmazlar arasında. Muhakkak izlemelisiniz.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak