Ege

14.07.2017 - 03:43 | Son Güncelleme: 14.07.2017-3:44

Kızdı, şimdi dava açıyor

Mavişehir’de açık spor alanı olarak ayrılan iki arazinin imara açılmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na itiraz edeceklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “Kabul görmezse, dava açacağız” dedi.

Sitene Ekle

UTKU BOLULU DHA

İzmir’de 7 yıl önce tartışma yaratan TOKİ’nin Karşıyaka Mavişehir’deki spor alanlarını satışı bu kez imar planları ile kent gündemine girdi. Büyükşehir Belediyesi 7 yıl önce imar planında açık spor alanı alanı olan 100 dönümlük ve spor alanı olan 15 dönümlük iki arsanın satışına ardından da arsaları alanların imar taleplerine tepki gösterdi. Bu kez İller Bankası tarafından hazırlanan plan çalışması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüş vermesi için Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kuruluşlara gönderildi. Bu planla birlikte sahipleri farklı olan her iki spor alanı olan arsaların yüzde 25’lik hisselerinin İller Bankası mülkiyetine geçtiği ortaya çıktı.

Sosyal medyadan
Kocaoğlu plan çalışmasına ilk tepkiyi 10 Temmuz Pazartesi günü belediye meclis toplatısında verdi. Kocaoğlu, “TOKİ’den kamuya terkedilmesi gereken araziyi alanlar, TOKİ’den aldıkları malın yüzde 25’ini İller Bankası’na satmışlar. İller Bankası ortak olmuş. İller Bankası ortak olduğu için kamu bulaşmış. Kamu bulaştığı için kamu menfaati bulaşmış. İmar çıkmış” dedi. Başkan Kocaoğlu, 12 Temmuz Çarşamba günü ise sosyal medya hesabında, “Mavişehir’de imar verilen 115 dönümlük açık spor alanlarıyla ilgili gerekli itirazı yapıyoruz. Kabul görmezse dava açacağız” mesajı yazdı. Kocaoğlu’nun bu açıklamasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin iki plan çalışması için de olumsuz görüş vereceği ortaya çıktı. Belediye’nin 15-20 gün içinde Bakanlık’a göndermesi beklenen bu görüş ve diğer ilgili kuruluşlardan alınacak görüş sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ne yapacağı beklenecek.

Argoda 'yok' anlamına gelen sözcük hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX