Şırnak

Yerel Haber
14 Haziran 2018 - 18:04

Kızılay'ın Bayram Yardımları

ŞIRNAK (AA) - Türk Kızılayı tarafından Şırnak'ın Silopi ilçesinde ihtiyaç sahibi bin aileye gıda yardımı yapıldığı bildirildi.

Türk Kızılayı Silopi Şube Başkanı Kemal Türkan yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere genel merkez tarafından şubelerine bin adet yardım kolisinin gönderildiğini belirtti.

Gönderilen bin yardım kolisinin daha önceden tespit edilen ailelere dağıtıldığını söyleyen Türkan, "Bu ramazan şerifte bu hilalin altında Türk Kızılayı Silopi şubemiz tarafından bin mağdur ailemize gıda yardımında bulunduk. Bu yardımları Silopi’ye gönderen genel merkezimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bölgemiz malumunuz fakir çoktur.

Doğu ve Güneydoğu’da bağış kültürümüz yoktur. Burada biz Kızılay olarak fazla bağış alamıyoruz. Böyle olunca genel merkezden talep ediyoruz. Genel merkezimiz bize gıda ve giysi yardımı yapıyor. Bizde köprü görevi görüyoruz. Bu yardımları dağıtmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Yardımı alan vatandaşlar ise Kızılay yetkililere çok teşekkür etti.

ŞırnakYerel Seçim Sonuçları

Şırnak Hava Durumu

9°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.