Eskişehir

Yerel Haber
12 Eylül 2018 - 16:05

Koca Çınarlardan Atatürk İle Bir Gün Galerisi'ne Büyük İlgi

IHA

Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri Odunpazarı Tarihi Bölgesinde yer alan Atatürk ile Bir Gün Galerisini gezdi.
Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde kıdemli vatandaşlar için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam eden Odunpazarı Belediyesi, onların sosyalleşmesi ve keyifli bir gün geçirmesi için zaman zaman çeşitli geziler organize ediyor. Odunpazarı Belediyesi son olarak kıdemli vatandaşlar için Odunpazarı Tarihi Bölge’de yer alan Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ne gezi düzenledi. Galeriyi gezen koca çınarlar, Kurtuluş Savaşı dönemine tanıklık etmiş askeri objeleri merakla inceledi. Cumhuriyet’e adım adım ilerlerken tarihe tanıklık eden bu objelerin aynı zamanda hikâyelerini de öğrenen kıdemli vatandaşlar, galeride yer alan tarihi objeler arasında adeta zaman yolculuğuna çıktı. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nden çok etkilenen koca çınarlar, duygusal anlar yaşadı.
Galeride Türkiye’de ilk kez bu kapsamda kullanılan arttırılmış gerçeklik uygulaması sayesinde Atatürk ile fotoğraf çektiren kıdemli vatandaşlar, kendilerine böyle bir imkân sağladığı için Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

6°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.