03.10.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 03.10.2018-1:30 A-A+

‘KOCA KOCA YALANLAR’A OPERASYON VARKanal D’de ekrana gelen ‘Koca Koca Yalanlar’, ev ahalisinin yeni sezon izlediği dizilerden biri... Gün pazartesi, alışkanlığın olduğu diziler var, ‘Çukur’ ve ‘Söz’ mesela... Proje, bunların arasında ilk zamanlardaki izlenme oranını yakalayamadı. Epey bir geriledi. Bu durumu iletince, pek bir hüzünlendi evdekiler. Ben de Kanal D’ye durumu sordum.
“Formatını değiştiriyoruz. Daha merak edilir, romantik komediye dönüşüyor. Kesik kesik skeç gibi olmayacak. Aradaki absürd montajları da yok edip, merak ettiren unsurlarla daha da dizi formatına girecek” dediler. Haydi bakalım. Gün değişikliği düşünülmüyor. Bu sezonun iyi dizilerinden... Konusu ve oyuncularıyla farklı bir proje... En büyük handikapı, film gibi, dizi rüzgarının da kırılgan olması. Kiloyla senaryo yazılacak bir durumu yok. Benzer bir başka örnek ‘Ufak Tefek Cinayetler’... İnce işlemesi olan projeler.
 

BİZİM AHALİ NELER İZLİYOR?

Bizim evde ahali şu dizilere bakıyor, ‘Koca Koca Yalanlar’, ‘Ufak Tefek Cinayetler’, ‘Söz’, yeni sezondan ‘Bir Zamanlar Çukurova’, ve ‘Kızım’... ‘Avlu’nun çekimlerini ve oyuncularını beğeniyor fakat sert konusu, pek içlerini açmıyor. ‘Yasak Elma’yı geçtiğimiz sezon izlediler bu sene pek ilgi göstermiyorlar. ‘Çukur’ konusunda Vartolu’nun (Erkan Kolçak Köstendil), Aliço (Rıza Kocaoğlu) İdris Koçovalı (Ercan Kesal oynadığı süre tabii ki) karakterlerinden etkilendiler ve oyunculukları önünde saygıyla eğildiler. O mahalle garip geldi. “Bu kadar silah satılıyor, sokaklar çete dolu, evlerde nasıl oturuyorlar?” diye soruyorlar. Bir de unutmadan yeni sezon işi ‘Bir Deli Rüzgar’ var...

Sabır taştı

‘Savaşçı’ dizisinde oyuncuların paralarını alamadıkları ve çalışmayı durdurdukları yönünde haberler çıktı. Ben de ‘mutlaka doğruyu söyleyecek’ bir isme sordum ve şöyle bir yanıt aldım: “Geçtiğimiz haftalarda böyle bir durum oldu. Ücretlerimizin vadelerinden oldukça geride kalmış olması sebebiyle, bazı oyuncu arkadaşlarımın sabırları sonuna gelip, haklı olarak tepki gösterdi. Yapım da samimiyetle elinden geleni uygulamaya çalışıyor. Şahsi görüşüm ve güvenim ise, bunun piyasa şartlarının sonucu bir süreç olduğu ve sorunların kısa zamanda geride kalacağı yönünde” dedi. 

 

 

Bilgi Yarışması"Lahit" neyle ilgili bir sözcüktür?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.