Kocaeli

Yerel Haber
03 Ocak 2019 - 12:18

Kocaeli'de Kültür-Sanat

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca ocak ayının ikinci haftasında, "Minik Bulut Minnak", "Kurdele ya da Artı Sonsuz", "Oyalananlar" ve "Kum Saatindeki Akrep" adlı oyunlar sahnelenecek

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ocak ayının ikinci haftasında 4 oyunu seyirciyle buluşturacak.

Aytek Mete Elgün'ün yazıp yönettiği "Minik Bulut Minnak", Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne'de 9 Ocak Çarşamba günü, saat 11.00 ve 13.00'te, 13 Ocak Pazar günü ise saat 14.00'te çocuklar için sahnelenecek.

Eserde, yağmur yağdıramayan küçük bir bulut olan "Minnak"ın, küresel ısınmayla mücadelesi anlatılıyor.

- "Kurdele ya da Artı Sonsuz"

Sanatçı Seçil Mutlu Oğuz'un yazıp yönettiği, çok farklı bir reji anlayışıyla tek başına sahnelediği "Kurdele ya da Artı Sonsuz" adlı oyun, SDKM Oda Tiyatrosu'nda 10 Ocak Perşembe günü saat 20.00'de seyirciyle buluşacak.

Oyun, iki kadının şiddet olgusunun zaman zaman çevresinde, zaman zaman tam merkezinde dolaşan yaşantılarını konu alıyor.

- "Oyalananlar"

Emir Özbek Yıldız'ın yazıp Volkan Dinç'in yönettiği "Oyalananlar" adlı oyun ise 10 Ocak Perşembe günü saat 20.00'de, 11 Ocak Cuma günü saat 20.00'de, 12 Ocak Cumartesi günü saat 15.00'te ve saat 20.00'de SDKM Büyük Sahne'de izlenebilecek.

Özel bir şirkette, terfi bekledikleri sırada işten çıkarılan iki adamın intikamını konu alan oyunda, Bülent Baytar, Çiğdem Sarıhan Benli, Levent Muratoğlu ve Utku Oğuz rol alıyor.

- Okuma Tiyatrosu ücretsiz

Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca izleyicilere tiyatro oyun metinlerini tanıtmak ve tekrar hatırlatmak amacıyla SDKM Tatbikat Sahnesi'nde "Okuma Tiyatrosu" ücretsiz düzenleniyor.

Bu kapsamda "Kum Saatindeki Akrep" adlı oyun, 7 Ocak Pazartesi günü seyircisiyle buluşacak.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.