Eğitim

31.07.2008 - 14:44 | Son Güncelleme: 31.07.2008-14:46

Kocaeli'ne modern Anadolu Meslek Lisesi

Kocaeli’nde hayırsever iş adamı tarafından yaptırılan 1200 öğrenci kapasiteli, 33 derslikli Suadiye Yıldız Entegre Anadolu Ticaret Meslek-Ticaret Meslek ve Anadolu İletişim Meslek Lisesi, yeni eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

Sitene Ekle

Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük, Kartepe ilçesine bağlı Suadiye beldesinde hayırsever iş adamı Fehmi Yıldız tarafından yaptırılan lisede incelemelerde bulundu.

Sözen, geçen yıl temeli atılan, 17 bin metrekaresi açık, 7 bin 600 metrekaresi kapalı alana sahip liseyle ilgili Okul Müdürü İsmail Candan’dan bilgi aldı.

Candan, 1200 öğrenci kapasiteli okulun 3 kat ve 33 derslikten oluştuğunu belirterek, 2008-2009 eğitim ve öğretim dönemi için öğrencilerin kayıtlarına başlandığını bildirdi.

Okul inşaatının tamamlandığını ve dersliklerin dizayn edilmeye başlandığını ifade eden Candan, okulun yanında ayrıca 280 öğrenci kapasiteli yatılı yurt ile kapalı spor salonu yapıldığını da kaydetti.
Okulda 33 dersliğin yanı sıra 2 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen bilimler  laboratuvarı, konferans salonu ve özürlü asansörünün de bulunduğunu anlatan Candan, sınıfların 30’ar kişilik olacağını bildirdi.
Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen de 7 milyon YTL’ye mal olan okulun çok modern şekilde yapıldığını, burada eğitim görecek öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyledi. Sözen, okul yaptırarak eğitime katkıda bulunan hayırsever iş adamı Fehmi
Yıldız’a teşekkür etti.
     


Etiketler:
Noellerde altına hediye konan ağaç hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX