19.06.2017 10:17 | Son Güncelleme:

Kolombiya'daki bombalı saldırıda 3 kişi öldü

Kolombiya'da önceki gün 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırının düzenlendiği alışveriş merkezi, ziyaretçi akınına uğradı.  Devlet  Başkanı Santos, saldırının düzenlendiği yere "Birlik içindeki bir halkı  yenebilecek bomba yoktur" yazılı not bıraktı.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Bogota Belediye Başkanı  Enrique Penalosa, Fransa'nın Bogota Büyükelçisi Gautier Mignot’un ve çok sayıda  Kolombiyalı, başkent Bogota’daki alışveriş merkezinde hayatını kaybedenleri anmak  için oluşturulan noktayı ziyaret etti.

Alışveriş merkezinin yöneticileriyle görüşen ve çarşı içindeki  mağazaları ziyaret eden Santos, daha sonra oğluyla anma noktasına çiçeklerle  "Birlik içindeki bir halkı yenebilecek bomba yoktur" ve "Şiddetin bittiği bir  dünya istiyorum. Kurbanların ailelerine sabır diliyorum" yazılı mesajlar bıraktı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Devlet Başkanı Santos, terörizme  en iyi cevabın günlük hayata devam ederek verileceğini belirtti.

Santos, bu sebeple oğlunun da Babalar Günü yemeği için kendisini  saldırının yaşandığı alışveriş merkezine davet ettiğini dile getirdi.

Ziyaretçilerin kurbanları anmak için ellerinde beyaz bayraklar ve  mumlarla sessizce beklediği törene Penalosa ve Fransız Büyükelçi Mignot da  katıldı.

Penalosa, "Terörizmi mağlup etmenin en iyi yolu, ondan korkmadığımızı  söylemektir." dedi.

Fransa'nın Bogota Büyükelçisi Mignot da kurbanlar arasında bir Fransız vatandaşının da bulunduğu saldırıyla ilgili soruşturmanın en kısa zamanda  sonuçlanmasını umut ettiklerini söyledi.

Bu arada yerel basındaki haberlere göre, saldırıda yaralanan ve  çevredeki hastanelerde tedavi altına alınan 8 yaralıdan 7'si taburcu edildi. Bir  yaralının tedavisi ise yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Başkent Bogota’nın Chapinero bölgesindeki Andino alışveriş merkezinin  2. katında bulunan kadınlar tuvaletinde önceki gün akşam saatlerinde patlama  meydana gelmiş, olayda biri Fransız vatandaşı 3 kişi hayatını kaybetmişti.

  

   

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0