Aydın

Yerel Haber
14 Haziran 2018 - 15:45

Komandolardan gururlandıran gösteri

Aydın'da Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Foça’dan gelen komandoların, helikopterle geçişi ve yakın dövüş teknikleri izleyenleri hayran bıraktı.

Aydın'da Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü  dolayısıyla düzenlenen törende komandoların gösterileri beğeniyle izlendi. 
 
  
 
    Aydın İl Jandarma Komutanlığınca 1. Jandarma Eğitim Tabur  Komutanlığında düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı  okundu.
 
  
 
    Törende konuşan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa  Çitil, başarılarla dolu köklü tarihe sahip jandarma teşkilatının yeni yaşını  kutlamanın haklı gururu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.
 
  
 
    Jandarmanın Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması,  emniyet ve asayişin sağlanması ile kamu düzeninin korunmasında azim ve  kararlılıkla görev yaptığını vurgulayan Çitil, kurulduğu günden bu yana birçok  savaşa katılan jandarma birliklerinin üstün savaş yeteneği, azim ve  kararlılığıyla büyük başarı sergilediğini ifade etti.
 
  
 
    Tümgeneral Çitil, "Kanı canı pahasına her türlü zor koşullarda, en  zorlu arazi kesimlerinde yurt içinde ve yurt dışında kahramanca teröristle  mücadele harekatı icra eden jandarma, bağrından çıktığı milletten aldığı destekle  son olarak Zeytin Dalı Harekatı’nda da başarıyla ve fedakarca görev yapmaya halen  devam etmektedir." dedi.
 
  
 
    - Nefes kesen gösteriler
 
  
 
    Konuşmanın ardından Aydın İl Jandarma Komutanlığında görev alan  "narkotik", "bomba arama" ve "yangın tespit" köpekleri yeteneklerini sergiledi.
 
  
 
    Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinden gelen aralarında  kadın astsubayların da bulunduğu komandoların yakın dövüş teknikleri görenleri  hayran bıraktı.
 
  
 
    Komandoların gösterisi büyük beğeniyle izlendi.
 
  
 
    Subay adaylarının "Zeybek" oyunu ile helikopterle Türk bayrağıyla  geçiş anları renkli görüntüler oluşturdu.
 
  
 
    Tören sonunda, görev alan tüm personel bando eşliğinde Nevşehir  Jandarma At Köpek Eğitim Komutanlığından gelen atlı jandarma timi geçiş yaptı.
 
  
 
    Gün dolayısıyla düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren  öğrencilere hediyeleri protokol üyelerince takdim edildi.
 
  
 
    Etkinliğe Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Büyükşehir Belediyesi  Başkan Vekili Evrim Karkoz, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, İl Jandarma  Komutanı Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, kaymakamlar ile  vatandaşlar katıldı.
 
 
 
  
 

AydınYerel Seçim Sonuçları

Aydın Hava Durumu

13°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.