Dünya

23.07.2009 - 14:16 | Son Güncelleme: 23.07.2009-14:19

Kadavra lazımdı komşularını doğradı!

Rusya'da inanılmaz bir olay gerçekleşti. Rus tıp öğrencisi, ölüm aşamalarını konu alan doktorası için iki yaşlı kadını öldürdü.

Sitene Ekle

Adı Tatyana olarak açıklanan 24 yaşındaki tıp öğrencisi, son anlarını gözlemleyebilmek için kurbanlarını baltayla öldürmüş.

Rus polisi kızın cinayetleri itiraf ettiğini açıkladı. Tatyana'nın ilk kurbanı 85 yaşındaki komşuları Olga Stepushenko'ydu. Korkunç cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatan Tatyana'nın ifadesi kanı donduran türden: "Baltayı aldım ve kafasına defalarca vurdum. Yere düştüğünde yanına oturdum ve ölene kadar bekledim. İnanılmaz anlar yaşadım." Olga'yı öldürdükten 4 gün sonra da Olga'nın komşusu 87 yaşındaki Zoya Karpova'yı öldüren genç kız, bu cinayeti de silahla işlediğini ve sekiz el ateş ettiğini söyledi.

Tatyana, çürüyen cesetleri incelemek için iki hafta boyunca daireye gelip gitti. Cesetleri analiz ederek çeşitli notlar aldı.

"Ölümün aşamaları hakkında daha detaylı bilgim olsun istedim. Kurtların Zoya'nın vücudunu nasıl çürüteceğini görmek istedim" diyen Tatyana gözlemlerini yüksek düzey bir tıp kurumunda hazırladığı doktora tezine dahil etti.

Sibirya'nın Novosibirsk kentinde gerçekleşen olayda katil öğrenci cerrah olmaya çok yakındı. Fakat analizlerini bitiremeden tutuklandı.

Polsilerden biri yaptığı açıklamada "Benzer iki cinayet olduğunda bir manyakla karşı karşıya olduğumuzu anlamıştık" dedi.

Komşular polise verdikleri ifadelerinde Tatyana'nın iki kadını da ziyaret ettiğini söyledi. Polis, Tatyana'nın evi arandığında kurbanlarının kanının hala üzerinde olduğu baltayı buldu.

Polis Tatyana'dan başka katilin olup olmadığını da araştırıyor. Katil tıp öğrencisi 20 yıl hapse çarptırıldı.

Kaynak: Gazeteport


Etiketler:
Türk sinemasının en iyi filmlerinden olan "Selvi Boylum Al Yazmalım"ın yönetmeni kimdir?
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.