Konserde yaralandığı için Drake'e dava açan kadın neyin peşinde?

3 yıl önce Drake konserinde kafasına fırlatılan şişeyle yaralanan Amanda Giovacco, 'kendisini korumadığı' gerekçesiyle sanatçıya dava açtı. Peki olayın asıl sorumlusu gerçekten Drake mi? Konserlerde yaşanan problemlerin sorumlusu mekanda sahne alan sanatçılar mıdır?

Konserde yaralandığı için Drake'e dava açan kadın neyin peşinde?

Dava haklı, dava edilen yanlış

Dava haklı, dava edilen yanlış

Eğlence mekanlarında bazın eğlencenin dozu kaçabiliyor ve işler tatsızlaşabiliyor. Kalabalığın olduğu yerde sorun da vardır zaten. Üzerine alkol ve bilinçsizlik de eklenince nahoş durumlar oluşuyor.

Drake konserin de olan da her ne kadar tatsız olsa da sıradan bir vaka aslında. Elbette olayda ihmali bulunanlar ve yaralanmaya sebep olan kişi ceza almalı. Peki dava neden Drake'e açılıyor?

"Ben buraya neden çıktım?"

"Ben buraya neden çıktım?"

Drake bu olayın kendisine patlaması sonrasında yarın bir gün sahnede "ben buraya neden çıktım?" diye serzenişte bulunsa haklı. Adamcağız sahnede şarkısını mı söylesin yoksa dinlemeye gelen seyircilerin güvenliğini mi sağlasın?

Alınacak tazminatın miktarını 'para babası' Drake'ten çıkarmak amaçlanmıyordur umarım.

Bir mekanda seyircilerin güvenliği, mekana aittir. Dava açılacaksa konseri düzenleyen mekana, en olmadı organizasyon şirketine, hadi o da olmadı oradaki korumalara açılır. Drake n'apsın? Sahneden uçup şişeyi mi tutsun?

'God's Plan' klibinde herkesin yardımına koşuyor diye adama bu kadar da yüklenilmez ki. Haluk Levent mi sandınız siz Drake'i, nasıl koşsun her şeye?

Bu makaleye ifade bırak