Gündem
11.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.02.2011-0:01

Konuşun ki nefes alalım

Avukat Celal Ülgen, “Müvekkillerimin üzerine beton döktüler. Mahkeme, ‘Hayır, bu belge içinde bunlar yok’ diyebilmeli ki biz nefes alabilelim” dedi

Sitene Ekle

ESRA ALUS İstanbul

Balyoz davasının dünkü duruşmasında müdahillik talepleri görüşüldü. Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, ÖZGÜR-DER ve Hukukçular Derneği ile Rıdvan Kaya, Hamza Türkmen, Abdurrahman Dilipak ve Abdurrahman Koçoğlu’ nun müdahillik taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini bildirdi. Müdahillik talepleri görüşülürken sanıklar arasındaki gülüşmelere müdahale eden Mahkeme Başkanı Ömer Diken, “Gülerek karşılık vermek duruşmanın huzurunu bozan davranışlardandır” dedi.
Silivri’de İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen Balyoz davasının dünkü duruşmasında sanık Dursun Çiçek’in kızı ve avukatı İrem Çiçek, müdahillik talebiyle ilgili olarak söz aldıktan sonra gergin anlar yaşandı. Çiçek, “Burada çok değerli insanlar yargılanıyor. Dijital terör ve medya terörü sonucu oluşturulan dava ile karşı karşıyayız ve bu dijital veri ise karşımızda” dediği sırada avukat Necip Kibar söze girdi.
Kibar müdahillik dilekçelerinin okunmasına dahi izin verilmediğini belerterek, terör ile itham edildiğini yüksek sesle söyledi. Bu sırada Dursun Çiçek’in “Kes” dediği duyuldu. Bu yaşananlar üzerine Başkan Diken, avukat Çiçek’i suç teşkil edecek ifadeler kullanmaması yönünde uyardı.
Emekli Orgeneral Çetin Doğan ve bazı askerlerin avukatı Celal Ülgen ise, “Suçun mağduru Türkiye Cumhuriyeti hükümetidir. Onların katılma talebi olabilir. Katılma taleplerinin reddedilmesini talep ediyorum” dedi.

‘Mahkeme konuşmalı’
Ülgen, Gölcük Donanma Komutanlığı’nda yapılan aramada ele geçirilen ve mahkemeye gönderilen belgelere de değinerek, “Tertibi yapan çete, çok sayıda er, erbaşın girdiği ve herkesçe bilinen basının zula tabir ettiği yere CD veya harddiskleri koymuş olabilir” diye konuştu.
Ülgen, “Müvekkillerimin üzerine beton döktüler. Nefes alamıyoruz, savunma yapamıyoruz, sesimiz, nefesimiz kısıldı. Mahkeme konuşmalı ‘Hayır bu belge içinde bunlar yok’ diyebilmeli ki biz nefes alabilelim. Biz de nefes alabiliriz” diye konuştu.


Bilgi YarışmasıNazım Hikmet'in mezarı hangi ülkededir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Rusya havasahasında iken düşen ve devlet başkanı, din adamları, askeri yetkililerini bir anda yitiren ülke hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX