Kışın Miskinliğinden Kurtaracak Öneriler

Bahar yaklaşırken üzerimizdeki kış rehavetini atmamıza yardımcı olacak pratik öneriler

Kışın Miskinliğinden Kurtaracak Öneriler

Ruhlarımızı olduğu kadar yaşam alanlarımızı da tazeleyecek olan bahar yaklaşırken, evimizi kışın miskinliğinden ve kapalı havaların kasvetinden kurtarmak için mükemmel, pratik önerilere yoğunlaşalım…

Dekorasyonda çok tercih edilen Fransız, İtalyan ve İngiliz stilleri ile lüks ve taze bir görünümü evinize taşımak kendi başınıza da uygulayabileceğiniz küçük detaylarda saklı.

Eğer bu iş için yüksek bir bütçe ayırmayı planlıyorsanız, Avrupa’nın lüksünü ve zarafetini, Uzak Doğu temalarıyla harmanlayarak evinizi baştan dekore edebilirsiniz.

Daha küçük bir bütçeyle ve daha az işle, küçük ama etkili dokunuşlar istiyorsanız; doğal deri ve etnik desenli duvar kağıdını, metalik bir zemin üzerinde kumaş etkisi yaratan koleksiyonlar ile birleştirerek sağlayabilirsiniz. Pamuklu kadife, işlemeli ipek ve ipek şantuk kumaşlarla dekorasyonda doğal bir konforun sentezi görülecektir.

Sandalyelerinizi Renklendirin

Özellikle mutfağınız genişse, provence tarzını yakalamak için işe sandalyelerinizden başlayabilirsiniz. Çiçekli kumaşlarla kombinleyeceğiniz sandalyelerinizin eskiyen ahşap ya da demirlerini renklendirerek daha yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.
Tahta sandalyelerinizi yenilemek için işe önce sandalyelerinizi zımparalayarak başlayabilirsiniz. Böylece sandalyelerinizin üzerinde bulunan cilayı yok etmiş olacaksınız. Zımparalama işleminin bitmesinin ardından, evinizin dekorasyonuna uygun olacak renklerdeki boya ile boyayın. Boyanın kurumasını bekleyin. Kuruyan boyanın üzerine cila sürerek, sandalyelerinizi yenileme işlemini bitirin.

Eskileri Atmayın

Vintage her alanda olduğu gibi dekorasyonda da çok revaçta. Siz de vintage tarzından hoşlanıyorsanız oryantal motifli ya da eskiyen karolarınızı antika olarak saklamak yerine dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.
Duvarınızı kaplayan karoların bazılarını rastgele değiştirerek farklı bir hava yaratabilirsiniz. Bu yöntemle mutfak ya da banyonuza hareket katmış olacaksınız.

Doğal Yaşama Dönüş

Mekanınızı yeni yaşam biçimi olan country tarzıyla döşeyerek daha doğal bir yaşam alanı da oluşturabilirsiniz. Bu tarz, teknolojiyle ve stresle geçen gündelik hayatınızı unutmak istediğiniz dinlence alanlarınızda size daha fazla huzur sağlayabilir. Country tarzının ana maddesi olan ahşabı sıkça kullanarak kayın, meşe ya da ceviz, kiraz ağaçlarından üretilen mobilyalarla birlikte tercih edebileceğiniz keten, pamuk kumaşlarla kendinize has bir tarz oluşturmanız mümkün.

- Milliyet

Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber