Konya

Yerel Haber
17 Temmuz 2017 - 18:36

Konya'da Şehit Polis İçin Tören Düzenlendi

Kadınhanı ilçesinde trafik kazasında şehit olan polis memuru Erkan Kurşun'un cenazesi, törenin ardından memleketi Karaman'a gönderildi

KONYA (AA) - Konya'nın Kadınhanı ilçesinde, minibüsün çarpması sonucu şehit olan trafik polisi Erkan Kurşun için tören düzenlendi.

Konya Emniyet Müdürlüğündeki törene, şehidin eşi Suna, kızı Alanur, Konya Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, askeri ve mülki erkan, şehidin mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

İl Emniyet Müdürü Yaman, yaptığı konuşmada, 16 Temmuz'da polis memuru Battal Yıldız'ın İstanbul'da hain bir saldırı neticesinde şehit olduğunu söyledi.

Şehit Yıldız'ın şehadet haberinin ardından, Kadınhanı'nda vatana hizmet ettiği sırada Erkan Kurşun'un şehit olduğu haberini almanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Yaman, "Battal Yıldız ve Erkan Kurşun kardeşimizin şehadet haberini almanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Onlardan ayrılmanın hüznünü yaşıyoruz. Ancak dinimizde peygamberlikten sonra en yüce mertebenin şehitlik olduğu bilinciyle yüreklerimizi teselli ediyoruz. Vatanımızın huzur ve güvenliği için can veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından, İl Müftüsü Ali Akpınar dua okudu.

Şehidin naaşının cenaze aracına alındığı sırada kızı Alanur'un, "Baba gitme, beni bırakıp nereye gidiyorsun. Daha mezuniyetimi görecektin." sözleri, herkesi duygulandırdı.

Törende şehidin yakınları güçlükle ayakta durdu.

Cenaze aracına kadar omuzlarda taşınan Kurşun'un naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Karaman'a gönderildi.

KonyaYerel Seçim Sonuçları

Konya Hava Durumu

17°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.