Köpekbalıklarıyla poz verirken ısırılan manken ne olmasını umuyordu?

Katarina Zarutski bir model. Güzel ve ciks bir kadın. Fotoğraflarına bakınca imreneceğiniz bir hayatı var. Fotoğraflardan zenginlik akıyor ve devamlı cennet gibi yerlerde tatil yapıyor. Peki tüm bunlar ne için? Evet fotoğraf çektirmek! Fakat bu kez o imrenilecek fotoğraflardan birinin bedeli biraz ağır oldu.

Köpekbalıklarıyla poz verirken ısırılan manken ne olmasını umuyordu?

Yer mi köpekbalığı?

Yer mi köpekbalığı?

Katarina yine bir konulu fotoğraf çekimi için Bahamalar'daydı. Erkek arkadaşı uyarsa da Katarina o imrenilen fotoğraflardan birine daha sahip olmak için hemşire köpekbalıklarıyla dolu suda pozunu vermeye başladı.

"Yer mi anadolu çocuğu?" diye bir tabir var ya, köpekbalıklarından biri de pozmuş, Instagram'mış falan dinlemedi ve mankeni kolundan ısırdı. Ne fotoğrafı Katarina, yer mi köpekbalığı?

Herkes doğasına uygun davrandı

Herkes doğasına uygun davrandı

Gerçekleşen olayda iki canlı türü de doğasına uygun davranmış gibi görünüyor. Güzel bir fotoğrafa sahip olup insanlara bunu sunmak için gözünü bile kırpmadan köpekbalıklarının arasına yatan bir ilgi ve takipçi meraklısı olan Katarina da, başka bir canlı görünce ısırmaya programlanmış köpekbalığı da kendisinden bekleneni yaptı.

Tek fark, canlılardan birinin düşünme yetisini kullanarak olayı ön görmesi gerekiyordu. Mesela köpekbalıkları "Ya şimdi bu kadını burada ısırırız falan... Gidip başka yerde yüzelim" diyebilirdi.

"Bu kontrol edilemeyecek bir durum"

"Bu kontrol edilemeyecek bir durum"

Olay sonrasında konuşan 19 yaşındaki model, “Çok korktum ve sudan çıkamayacağımı düşündüm. Fakat onları suçlamıyorum. Onlar vahşi hayvanlar ve bu kontrol edilemeyecek bir durum” dedi.

Bunu acaba suya girmeden evvel mi düşünseymiş? Sanki ısırılmaktan kurtulabilirmiş gibi geldi bize. Yani en azından köpekbalıklarından biri Katarina'nın fotoğraf çektirdiği stüdyolardan birini basıp onu ısırmadıkça böyle bir olay yaşanmazmış gibi düşündük.

Amacına dolaylı yoldan ulaştı

Amacına dolaylı yoldan ulaştı

Katarina bu tip albenisi olan fotoğrafları elbette daha çok kişi kendisini takip etsin diye çekip yayınlıyor. Köpekbalığı tarafından ısırılmasıysa bu amacına daha çabuk fakat daha sancılı bir yoldan ulaşmasını sağladı.

Takipçi sayısı 13 binden 45 bine fırlayan Katarine Elle Zarutski, kolundaki diş izlerine her baktığında kariyerindeki yükselişin de izlerini görecek.

turcel.orman@milliyet.com.tr          
 

Bu makaleye ifade bırak