Milliyet Tatil

Kopenhag gezi rehberi

"Bizce Kopenhag bize eksik anlatılan şehirlerden bir tanesi. Gezmeden önce şehre dair bir çok harika fotoğraf görerek beklentilerimizi belli bir seviyeye yükseltmiştik. Geldikten sonra ise gördüklerimizle birlikte bu şehirde yaşama isteği noktasına kadar ulaştığımızı buradan açıklıyoruz. Evet artık kafa olarak orada yaşıyoruz. Üzgünüz Viyana!" diyor gezgin çift Ekin ve Orçun. Keşif dolu seyahatlerini Yolküre isimli hesaplarından insanlarla paylaşan çiftin Kopenhag izlenimini aşağıda okuyabilirsiniz.

Kopenhag gezi rehberi
1/14
Milliyet Tatil- 14.8.2018 - 14:50

Soğuk ülkenin sıcak şehri
 

Diyeceksiniz ki nedir sizi bu noktaya getiren şey?! Yazımızın başlığında söylediğimiz gibi; burası soğuk ülkenin sıcak şehri. Şehrin renkleri o kadar sıcak ki soğuğu hissetmiyorsunuz diyeceğiz ama büyük yalan hsajdhk.

Kopenhag’a geldiğinizde, mimarisi, renkli sokakları, kanalları, restoranları, kafeleri ve hatta bisikletleri ile şehrin kendine has havasını anlıyorsunuz. Havanın genellikle soğuk olduğu bir şehirde, normalde dışarıda çok fazla dolaşmak istemeyiz ama bu şehir içimizde bir merak uyandırıp bizi sokaklara taşıdı ve gördüklerimizi tam olarak ifade etmek gerekirse; havanın griliği bile şehrin renklerini gizleyemedi!


Etiketler: Viyana
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.