15.05.2019 01:30 | Son Güncelleme:
MİNE ÖZDEMİR

Koray Varol Akademi’den 10 milyon TL’lik butik okul

Üst düzey liselere girmeyi hedefleyen öğrencilere özel hazırlık programı veren Koray Varol Akademi, İstanbul Seyrantepe’de 10 milyon TL yatırımla butik okul kurdu.

2019-2020 eğitim öğretim yılında anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitime başlayacak okula adını veren kurucu ve matematik öğretmeni Koray Varol, yeni okul girişiminde öğrencilerin başarı potansiyellerini hayata geçirmeleri için DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün 35 yıla yaklaşan deneyiminden destek alacak. 512 öğrenci kapasiteli okulla ilgili bilgi vermek amacıyla düzenlenen toplantıya Koray Varol Akademi kurucusu Koray Varol, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucusu Emre Konuk, Brief London Kurucusu Chris Iveson katıldı. 

Toplantıda konuşan Koray Varol, velilerden gelen talep doğrultusunda anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyinde çocuklar için örnek gösterilecek bir kurum olma hedefiyle yola çıktıklarını kaydetti. Alanında uzman öğretmen kadrosuyla yeni eğitim öğretim yılında Türkiye’de ilk defa uygulanacak metotlarla öğrencilerin potansiyelini keşfedeceklerini ifade eden Varol, “Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına uygun öğrenme ortamı, fırsatları oluşturarak onları öğrenmeye istekli, aktif, ilgili ve meraklı kılmak için metodolojimizi oluşturduk” dedi. 

Yeteneğe odaklanacak

Emre Konuk da eğitimde bilinen kurguları kırmak, yeni perspektifler geliştirmek üzere yeni bir eğitim modeli yapılandırdıklarını belirterek, çözüm odaklı bir ilişki kültürü oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti. Çocuklara bilgi üretmenin temellerini öğretmeyi amaçladıklarını vurgulayan Konuk, “Bu da şöyle olacak: Ezberleme yok, soru sormak var, eleştirel düşünmek var” diye konuştu.    
Akademinin uluslararası ayağını temsil edecek Brief London’ın Kurucusu Chris Iveson da çözüm odaklı yaklaşımın önemine dikkat çekerek, çözüm için problemi  uzun uzun konuşmak gerektiğini ifade etti. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1