22.05.2019 13:22 | Son Güncelleme:
DHA/İHA

Korkunç tuzak! 'Swinger' bahanesiyle eve çağırdı...

Kayseri’de cinsel ilişkiye girme bahanesiyle 38 yaşındaki adamı eve çağıran, jartiyer ve kadın peruğu takarak fotoğraflarını çekip, 450 TL parasını gasp eden 38 yaşındaki sanığa 14 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kayseri'de yaşayan Ömer A.  (38) ve Cumhur B.(38), 2017 yılında, blog sitesi üzerinden tanıştı. Cumhur B., iddiaya göre, 'swinger' bahanesiyle kendisine ait eve davet etti.

İddiaya göre saat 01.00’de Melikgazi ilçesi Keykubat Mahallesi’ndeki eve gelen Ömer A., selfie çekip Cumhur B.’ye kadın kıyafeti ve peruğu giydirdi.

Mağdur Ömer A. uzun süre bu şekilde beklerken, diğer odada kullandığı uyuşturucunun etkisiyle odaya gelen Cumhur B. isimli erkek şüpheli, Ömer A. isimli erkek şahsa zorla cinsel istismarda bulunup, 450 TL’sini alarak, darp etti. Daha sonra Ömer A.’yı sokağa atan Cumhur B.’nin cep telefonunda şahsın müstehcen görüntüleri de ele geçirildi. Şikayet edilen şüpheli Cumhur B. hakkında ‘cinsel istismar’, ‘yağma’, ‘müstehcen görüntüler bulundurma’ ve ‘şantaj’ suçlarından dava açıldı. 

"MAĞDUR UZUN ZAMANDIR BENİ İNTERNETTE RAHATSIZ EDİYORDU" 

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada başka suçtan tutuklu sanık Cumhur B. ile mağdur Ömer A. ve mağdur avukatı Samet Uzun hazır bulundu. 38 yaşındaki sanık Cumhur B. mahkemede üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, “Cinsel saldırıda bulunmadım, şantaj yapmadım, zorla parasını almadım. Telefonumda çıkan müstehcen görüntüler, emanet telefondandır. Telefon bana ait değildir. Mağdur uzun zamandır beni internette rahatsız ediyordu, kadın gibi mesajlar atıyordu. Olay günü beyaz jartiyerler kendisine aitti. Kendisi içeriye girip soyunmuş, jartiyeri, peruğu giyip bana ‘üşüdüm, gel artık’ diye mesaj atmış. Bu fotoğrafları kendisi çekti, eşimden 4 aydır ayrı yaşıyorum" diye konuştu. 

38 yaşındaki mağdur Ömer A. ise başından geçen olayı şöyle anlattı: 

"Olay günü üzerimde 450 TL vardı. Beni eve çağırdı, üzerimdeki jartiyeri sanık başka odadan getirdi, fotoğrafları çekip atmamı istedi, ben de çekip gönderdim. Sonra bana 'Buradan çıkışın iki ihtimali var, ya eşin gelir kurtarır, ya da döve döve öldürürüm’ dedi.  Daha sonra 450 TL paramı aldı, 5 bin TL’ye tamamlamam için beni tehdit etti, sonra serbest bıraktı. Şikayetçiyim.” 

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık Cumhur B.’ye ‘yağma’ suçundan 12 yıl, ‘müstehcen görüntüler bulundurma’ suçundan 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 14 yıl 6 ay hapis cezası ile bu suçtan da tutuklanmasına karar verdi. Sanığa ‘şantaj’ suçunun yağmanın içinde olduğu gerekçesiyle hüküm verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme ayrıca ‘cinsel istismar’ suçundan ise beraat verdi. 

Bu habere ifade bırak
  • 40Mutluyum
  • 12Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 25Kızgınım
  • 5Üzgünüm
Toplam Oy84