Korkusuz YouTuber Mehmet Kanur, Enes Batur'la video çekmeli mi?

Kim demiş Türkiye’de çocuk YouTuber yok diye! Mehmet Kanur pek çok insanın tiksindiği haşereleri de, korkuyla yaklaşılan hayvanları da dokunarak seviyor bu da yetmiyor bir de onları tanıtıyor… Peki böyle kendini bilen bir çocuk Enes Batur'la bir video çekmeli mi? 

Korkusuz YouTuber Mehmet Kanur, Enes Batur'la video çekmeli mi?

Herkesin hayali YouTuber olmak!

Herkesin hayali YouTuber olmak!

Herkes bir gün YouTuber olma hayaliyle yanıp tutuşuyor çünkü eğlenirken karnınızı da doyurabilirsiniz fazlasıyla! ki bunun bir de oyuncak tanıtan çocuk kısmı var, onların aylık kazançları gerçekten sinir bozucu.

Sahaya fırlayan YouTuber 

Sahaya fırlayan YouTuber 

Aslında bilirkişilerin elinde ne de faydalı olan YouTube, bazı isimler sayesinde 25 yaş ve üstü seyirciye ‘saçma sapan işler yapan insanların toplandığı bir platform’ gibi görünüyor. Son örneğini sahaya fırlayan YouTuber’la görmüştük mesela Türkiye’de.

‘Bir anda kendimi sahaya attım’ ı yemedik

 ‘Bir anda kendimi sahaya attım’ ı yemedik

‘Bir anda sahaya kendimi attım’ gibi süslü özür cümlelerinin yanı sıra dünyada bu işin aslında biraz daha ‘tık’ için yapıldığı herkes tarafından biliniyor. Üstelik ülkelerin aldığı, alacağı cezaları umursamadan, çünkü bize öğretilen artık ‘kendini düşün’ olduğundan, tüm bu olanları ‘Ama Zanzibar’da da sahaya atlıyorlar normal bunlar’ diye durumu normalleştirmemiz de ondan.

Mehmet bize ne anlatıyor?

Mehmet bize ne anlatıyor?

Dünyayı karavanla dolaşan bir çiftin 100 videoluk serisini tamamlamış biri olarak gerçekten ‘temiz’ iş çıkaran ve bu işi birilerinden kopyalamadan olduğu gibi kendi halinde yaptığını düşündüğüm her projenin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Minicik Mehmet size de 90’ların çocuklarını hatırlatmadı mı? 

 

Toprakla oynayan hayvanları koruyan çocuklardık

Toprakla oynayan hayvanları koruyan çocuklardık

Evet yine 90’lar ve üstelik bu kez bir artı ile… Sonu 90’larda sokaklara fırlamış çocuklardan biri olarak, evlerin bahçelerinde çadır da kurduk yastık yorganlardan, çadır önünde mangal da yaktık ama çevreye ve doğada yaşayan canlılara zarar vermeden, ortalığı yakıp yıkmacan canlı katletmeden, köpeğin başını da sevdik, uğur böceğini de tüm elimizde gezdirip uçmasını bekledik.

Lakin Mehmet Kanur bizden daha cesur

Lakin Mehmet Kanur bizden daha cesur

Bi kere önce hakkını vermek lazım Mehmet inanılmaz güzel bir şekilde anlatıyor eline aldığı tüm hayvanları. Hani ısırır filan gerginliğinden geçtim normalde kendi yaşıtları yaşadıkları bir olayı bile anlatamazken o elinde çiyanla bunun ne kadar da şöyle böyle olduğunu söylüyor teklemeden. Kendinden büyük örnekleri saçma sapan atlayıp zıplarken ekranda, Mehmet sanki kamera karşısında nasıl duracağını bilerek öylece sevdiği hayvanı anlatıyor.

Akranları tabletten onu izlerken Mehmet her gün doğa ile barışıyor

Akranları tabletten onu izlerken Mehmet her gün doğa ile barışıyor

Mehmet videolarında meraklı bir küçük adam. Sürekli insanların yanına yaklaşamayacağı hayvanlarla iç içe… Bazen kocaman yılan görünümlü bir kertenkelenin ne kadar zararsız olduğundan bahsediyor bazen de bir takla böceğini elinde tutuyor. Yani akranları tabletten onu izlerken o doğa ile her gün biraz daha bütünleşiyor.

‘Hayvanlarla ilgili video çekiyorum isteyen gelsin’ diyor

 ‘Hayvanlarla ilgili video çekiyorum isteyen gelsin’ diyor

Ne yaşından büyük büyük cümleler kuruyor ne de olduğundan farklı gibi görünmeye çalışıyor. Bi kere o her şeyden önce bir çocuk ve bunu biliyor. Ne çok özlemişiz değil mi kendini olduğundan farklı göstermeye çabalamayan özünde devam eden insanları. Küçük Mehmet biraz da bunu göze soktuğundan destekçisi de bir o kadar çok oldu.

Enes Batur’dan uzak dursun

Enes Batur’dan uzak dursun

Muhtemelen Mehmet ve kanalının daha çok tanınması için sosyal medyada başlatılan #EnesBaturMehmetleVideoÇek kampanyasına inanılmaz karşıyım. Fazla karşı olduğum gibi bir de güzelim çocuğun bence ona asla örnek teşkil etmeyecek olan kendinden ‘yaşça!’ büyük YouTuber ağabeyi Enes Batur ile video çekmesini istemeyenlerdenim. Çünkü zeka pırıltıları gördüğümüz, masumiyetinden emin olduğumuz güzel bir değerin ne yaptığı belli olmayan süslü bir portre ile zehirlenmesindense özünde devam etmesi taraftarıyım.

Yola devam Mehmet videolarının takipçisiyiz

Yola devam Mehmet videolarının takipçisiyiz

Özellikle böceklerden inanılmaz tiksinen bir insan olarak bana bile bu videoları izletebildiğin için teşekkürler Mehmet Kanur, videolarını merakla takip ediyor olacağım kendi adıma. Ve diğer gençler bu yazıyı görebildilerse, nerede ve ne şartlarda yaşadığınız fark etmez önce kendinizi keşfetmeyi deneyin. Sonra da varsa bir ihtimaliniz derdinizi, merak ettiğinizi kimseye özenmeden tertemiz anlatın.

Bu makaleye ifade bırak