Gündem
13.12.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.12.2011-2:30

Kötü patronu tanımanın 5 yolu

ABD’nin Baylor Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda, iş mülakatlarında bir patronun kötü olup olmadığını anlamanın beş yolu ortaya konuldu

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER SERVİSİ

1. KELİME SEÇİMİ: Kötü bir yönetici kendini, cümlelerini kurarken seçtiği zamirlerle ele veriyor. Görev tanımı yaparken cümleye “sen” diyerek başlaması iyi bir akıl hocası olamayacağını, “biz” diyerek başlaması sorumluluktan kaçtığını, şirket başarısından bahsederken “ben” diye başlaması ise tehlikeli olduğunu gösteriyor.
2. HOBİLERE YAKLAŞIMI: Başvuranın özel hayatıyla ilgili merak ettiklerini doğrudan sormak yerine, hobileri üzerinden öğrenmeye çalışan bir yönetici de kaçılması gereken gruba giriyor.
3. BAŞKA YERE BAKMASI: Yöneticinin mülakat esnasında telefonuna veya önündeki ekrana bakması, çalışanlarıyla yeterince ilgilenmediğinin işareti.


4. DOLAYLI CEVAPLAR: Başvurulan pozisyonda daha önce çalışanların ayrılma nedenlerini cevaplarken, duraklaması veya “işe uygun olmadığını” söylemesi, yöneticinin çalışanlarını kolayca suçlayabildiğini gösteriyor.
5. NEREDEN GELDİĞİ: Yöneticinin ne kadar süredir çalıştığı ve hangi büyüklükte bir kurumdan geldiği, yönetim tarzını ele veriyor. Örneğin, girişimcilik faaliyetlerinden ötürü yönetici olan biri hızla uzaklaşılması gereken grupta.
 


Etiketler: ABD
Bilgi YarışmasıOsmanlı Devleti'nde padişahın erkek çocuklarına ne denilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Sesler birleşerek neyi oluşturur?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX