Niğde

Yerel Haber
09 Kasım 2017 - 13:20

Köy Okullarında Tiyatro Gösterisi Yapılacak

IHA

Niğde Gençlik Merkezleri SODES projesi kapsamında köy okullarında ‘Köy Tiyatroları’ projesi başladı. Proje ekibi yapılacak eğitimin ardından 24 köy okulunda 6 bin öğrenciye gösteriler düzenlenecek. Projede Niğde’ye tiyatroyu aşılayan Vasıf Koçer’de eğitmen olarak görev alacak.
Okullarda düzenlenecek çeşitli yarışmalarda başarılı olan öğrencileri ise Çanakkale gezisi, 15 Temmuz şehitlerini ziyareti düzenlenecek.
Kampüs Gençlik merkezinde düzenlenen proje açılış toplantısına Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, Gençlik Spor Müdürlüğü yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
Köylerdeki çocukların ayağına gideceklerini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan, konuşmasında şunları söyledi: ‘‘Gençlik Merkezlerinin bir dizi faaliyetleri Kampüs Gençlik Merkezimiz ‘Müzikal Köy tiyatroları’ projesi hazırladı. Müzikali Köy tiyatroları, Özellikle Niğde merkeze bağlı uzaktaki köylerde çocukların ayaklarına gidelim ve orada da kültür faaliyetleri kapsamında yapalım istedik. Gençlik Merkez iyelerimiz 4-5 aylık eğitimin ardından sahada gidip çalışmasını yapacağız. Köylerde eskiden kış aylarında köy halkı toplanıp kendi hazırladıkları oyunları, skeçleri ve yöresel müzikleri sunarak eğlendikleri çok dostane ilişkiler kuruluyordu. Maalesef günümüzde bu tarz etkinlikler çeşitli sebeplerden dolayı TV, internet, telefon gibi nedenlerden dolayı yok olmuştur. Niğde Gençlik Merkezi tiyatro ve müzik kulüpleri ile vatan konulu bir müzikal hazırlayıp Niğde genelinde ki köy okullarında gösteriler yapılacak ’’dedi.

NiğdeYerel Seçim Sonuçları

Niğde Hava Durumu

5°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.