Gündem
20.09.2010 - 02:10 | Son Güncelleme: 20.09.2010-2:10

Köylüler dereye atlayarak HES inşaatını durdurdu

Kastamonu Cide’ye bağlı Loç Vadisi’nde HES gerginliği sürüyor. 80 yaşındaki Hatime Taş adlı kadının iş makinelerinin önüne yürümesiyle çıkan tartışmada jandarma devreye girdi

Sitene Ekle

MİLLİYET

Arazi kamulaştırılmadığı, şirkete devredilmediği halde inşaat yapıldığını öne süren Taş, “Burası benim toprağım, iş makinelerinin ne işi var” diye isyan etti. Jandarma Taş’ı engelleyince bu defa bir köylü dereye atladı. Peşi sıra üç kişinin daha dereye atlamasıyla jandarma, “Gençler derede, can güvenliği yok” diyerek inşaatı durdurmak zorunda kaldı. Çarşamba günü Loç yerlilerinden Zafer Keçin ve Hatice Çakmak, Orya Enerji ve Nuran Boru’nun uygunsuz olarak HES inşaatı yaptığı, can güvenliği olmadan, tabelasız şantiye çalışmalarını sürdürdüğü gerekçesiyle zabıt tutturmuştu. Ancak şirket, DSİ’nin “bilirkişi raporu gelmeden dere yatağına girme” uyarısına rağmen Değirmenağzı mevkiinde çalışma başladı. İki köylü, şirketin şikâyeti üzerine perşembe gözaltına alınmıştı.


Etiketler: HES
Bilgi Yarışması"Benim annem bir melek" dizisindeki Neriman rolünü canlandıran oyuncu kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Milyarlarca yıldız ve gezegenden oluşan kümelere ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX