GündemRSS
08.07.2013 - 10:36 | Son Güncelleme: 08.07.2013-12:04

KPSS Soru ve Cevapları (sonuc.osym.gov.tr) Burada

ÖSYm KPSS soru ve cevapları. KPSS soru ve cevapları yayınlandığında buradan sizlere ulaştıracağız. Geçtiğimiz yıllarda ÖSYM , KPSS sınavlarının hemen ardından KPSS sorularını ve cevap anahtarlarını yayınlanmıştı. Şimdi de adayların gözü kulağı ÖSYM'nin açıklayacağı cevap anahtarlarında.

Sitene Ekle
KPSS  Soru ve Cevapları (sonuc.osym.gov.tr) Burada
2013 KPSS 7 TEMMUZ PAZAR OTURUMU
 
Ösym'nin gerçekleştidiği KPSS A Grubu Genel Yetenek - Genel Kültür sınavı bu sabah saat 9:30'da gerçekleştirildi. İlk oturumun bitmesinin
ardından adayla saat 14:30'da yapılan Eğitim Bilimleri Testi sınavına katıldılar.
 
Kamu Personeli Seçme Sınavı yarın yapılacak olan 3. ve 4. oturmla da devam edecek.Adaylara yarın sabah (7 Temmuz) 9:30  da ve 14:30 da 
gerçekleştirilecek sınavlardan sorumlu olacaklar.
 
Geçtiğimiz yıllarda ÖSYM , KPSS sınavlarının hemen ardından  KPSS sorularını ve cevap anahtarlarını yayınlanmıştı. Şimdi de  adayların gözü kulağı ÖSYM'nin açıklayacağı cevap anahtarlarında.
 
KPSS'nin diğer sınavı AÖBT ise 14 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.
 
2013 KPSS A GRUBUNDA KAFA KARIŞTIRAN SORU
 
ÖSYM'nin Öğretmenlik ve kamudaki A Grubu kadro için yapılan  KPSS sınavını ilk oturumu sona erdi.
 
KPSS 2013 Genel Yetenek- Genel Kültür sınavı bu sabah 9:30 'da başladı  ve sona erdi. KPSS sınavı Eğitim Bilimleri Testi ile 14:30'da ikinci oturumuyla devam edecek.
 
 
Bu sabah yapılan KPSS Genel Yetenek Sınavı'nda sorulan 3 soru dikkat çekti. Adaylara Genel Yetenek Sınavı kısmında 3 tane siber saldırı sorusu soruldu. Adaylara sınavda toplam 120 soru soruldu.Genel Kültür kısmındaki 3 siber saldırı  sorusu akıllara geçtiğimiz günlerde hacker grupları tarafından saldırıya uğrayan  İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlık gibi resmi sitelerini getirdi. Adaylara siber saldırı 7 sorusu paragraf şeklinde soruldu.
 
2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı bugün öğle 14:30 sınavından sonra yarın  yapılacak son 2 oturumla son bulacak.
 
                                           
2013 KPSS GENEL YETENEK - GENEL KÜLTÜR SINAVI
 
Binlerce aday bu sabah 9:30 'da başlayan KPSS A Grubu Öğretmenlik sınavında ter dökmeye başladı. 6 -7 Temmuz arası yapılacak KPSS
sınavı bu sabah yapılan Genel Yetenek ve Kültür Sınavı'yla başladı.Bu sabah başlayan ve 7 Temmuz Pazar günü son bulacak olan  KPSS sınav soru ve cevaplarının sınavların bitiminin ardından  açıklanması bekleniyor.
 
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı bu sabah 9:30'da Genel  Kültür- Genel Yetenek sınavıyla başladı. Sınav 14:30'da Eğitim Bilimleri Testi ile son bulacaktır.KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı ise 14 Temmuz  2013 tarihinde yapılacak. 
 
KPSS A Grubu Öğretmenlik Sınavı soru ve cevaplarının sınavın ardından ÖSYM'nin resmi internet sitesinden açıklanması bekleniyor.
 
Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) genel kültür ve genel yetenek testlerinin yer aldığı sabah oturumu sona erdi. 
ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da saat 9.30'da başladı. Adayların, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona alınmalarının ardından başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültürden 60'ar soru yöneltildi.
 
Öğleden sonra yapılacak eğitim bilimleri testi oturumu saat 14.30'da başladı. Adaylara 80 soru için 100 dakika süre verildi. KPSS yarın ve 14 Temmuz'da düzenlenecek oturumlarla sona erecek.Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumlarının süresi 210 dakika olacak. Sabah oturumu saat 09.30'da başlayacak ve adaylar, 40'ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testlerine tabi tutulacak. Öğleden sonraki oturumda da yine 40'ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.
 
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Etiketler: soru, cevap, kpss, ösym,
Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Çatalca hangi ilin sınırları içerisindedir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.